Rechter seponeert een van de elf aanklachten tegen Weinstein
LOS ANGELES (ANP) - De rechter heeft een van de elf aanklachten tegen voormalig Hollywood-producer Harvey Weinstein geseponeerd. De advocaten van Weinstein meenden dat drie van de aanklachten verjaard waren, maar de rechter wees dat in twee gevallen af. De rechter geeft de openbaar aanklagers wel de kans om de geseponeerde aanklacht aan te passen en opnieuw in te dienen.
Weinstein staat terecht voor het aanranden en verkrachten van vijf verschillende vrouwen in de periode tussen 2004 en 2013. Hij zegt onschuldig te zijn en meent dat er altijd sprake was van wederzijdse instemming, waardoor het dus 'gewone' seks hebben zou zijn geweest.
De gevallen Hollywoodproducer werd vorige week vanuit de gevangenis in New York, waar hij een celstraf uitzit van 23 jaar vanwege vergelijkbare vergrijpen, naar Los Angeles gevlogen om daar terecht te staan voor wat hij daar zou hebben gedaan. Zijn advocaten probeerden dat te voorkomen door te wijzen op Weinsteins slechte gezondheid. Na de rechtszaak wordt hij weer overgebracht naar New York.
Mocht Weinstein schuldig worden bevonden, dan hangt hem een maximale celstraf van 140 jaar boven het hoofd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social gezegd dat er meerdere personen zijn gearresteerd wegens vandalisme bij de Lincoln Memorial Reflecting Pool in Washington. Een van de mensen die zou zijn aangeklaagd is de 67-jarige David Carter Hearn, een drievoudig olympiër.
55 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Koning Charles III gaat als eerste Britse vorst zijn persoonlijke belastingaangifte openbaar maken in een poging de transparantie van het koningshuis te verbeteren, maakte Buckingham Palace bekend. De koninklijke financiën liggen onder een steeds groter maatschappelijk vergrootglas.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer gaat naar verwachting maandag aftreden, meldt de Britse krant The Observer. Eerder berichtten media al dat hij dit weekend een keuze zou maken over het voortzetten van zijn premierschap. Volgens The Observer is Starmer tot de conclusie gekomen dat zijn positie onhoudbaar is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is naar Zwitserland vertrokken voor gesprekken met Iran, meldt zijn woordvoerder. Vance zei tegen journalisten te hopen "vooruitgang" te boeken als het gaat om het stoppen van de aanvallen op Libanon en het Iraanse nucleaire programma.
6 uur geledenAL-BUREIJ (ANP/AFP) - Bij een Israëlische droneaanval op het vluchtelingenkamp Bureij in Gaza is een journalist van Al Jazeera omgekomen, meldt de zender. Bij de aanval op een huis zouden ook twee anderen zijn omgekomen.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken van Pakistan meldt dat eerder aangekondigde gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten zondag plaatsvinden in het Zwitserse Bürgenstock. Pakistan zegt te blijven optreden als bemiddelaar om een eerder gesloten tijdelijk akkoord verder uit te werken.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd dat de Straat van Hormuz weer dichtgaat vanwege de aanvallen op Libanon. De Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens Teheran een ernstige schending van de overeenkomst die Iran afgelopen week met de Verenigde Staten heeft gesloten.
14 uur geleden