Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter seponeert een van de elf aanklachten tegen Weinstein

Rechter seponeert een van de elf aanklachten tegen Weinstein

LOS ANGELES (ANP) - De rechter heeft een van de elf aanklachten tegen voormalig Hollywood-producer Harvey Weinstein geseponeerd. De advocaten van Weinstein meenden dat drie van de aanklachten verjaard waren, maar de rechter wees dat in twee gevallen af. De rechter geeft de openbaar aanklagers wel de kans om de geseponeerde aanklacht aan te passen en opnieuw in te dienen.

Weinstein staat terecht voor het aanranden en verkrachten van vijf verschillende vrouwen in de periode tussen 2004 en 2013. Hij zegt onschuldig te zijn en meent dat er altijd sprake was van wederzijdse instemming, waardoor het dus 'gewone' seks hebben zou zijn geweest.

De gevallen Hollywoodproducer werd vorige week vanuit de gevangenis in New York, waar hij een celstraf uitzit van 23 jaar vanwege vergelijkbare vergrijpen, naar Los Angeles gevlogen om daar terecht te staan voor wat hij daar zou hebben gedaan. Zijn advocaten probeerden dat te voorkomen door te wijzen op Weinsteins slechte gezondheid. Na de rechtszaak wordt hij weer overgebracht naar New York.

Mocht Weinstein schuldig worden bevonden, dan hangt hem een maximale celstraf van 140 jaar boven het hoofd.

Meer uit Buitenland

Krant: regering-Trump houdt Patriot-raketten voor Oekraïne tegen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump heeft de overdracht van Patriot-onderscheppingsraketten aan Oekraïne nog niet goedgekeurd, meldt The Washington Post op basis van anonieme bronnen. Die raketten zijn nodig om het land te beschermen tegen Russische raket- en droneaanvallen.

32 minuten geleden
Bild: e-mailaccounts Duitse partij AfD getroffen door hack

BERLIJN (ANP) - Een website heeft ruim 421.000 interne e-mails van de Duitse radicaal-rechtse partij AfD gepubliceerd. Het gaat om door AI gemaakte samenvattingen van de mails, niet de mails zelf. De partij heeft aan de Duitse krant Bild bevestigd in september gehackt te zijn.

35 minuten geleden
Aangereden Australische parlementariër geopereerd

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.

2 uur geleden
Japanse sonde vertrokken om stukje van maan van Mars op te halen

TOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.

3 uur geleden
Trump bereid tot top met Poetin en Xi

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.

3 uur geleden
Aantal aanhoudingen na rellen Frankrijk opgelopen tot ruim 2500

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.

4 uur geleden
Belgische economische missie naar Saudi-Arabië uitgesteld

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.

5 uur geleden