Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter seponeert een van de elf aanklachten tegen Weinstein

Rechter seponeert een van de elf aanklachten tegen Weinstein

LOS ANGELES (ANP) - De rechter heeft een van de elf aanklachten tegen voormalig Hollywood-producer Harvey Weinstein geseponeerd. De advocaten van Weinstein meenden dat drie van de aanklachten verjaard waren, maar de rechter wees dat in twee gevallen af. De rechter geeft de openbaar aanklagers wel de kans om de geseponeerde aanklacht aan te passen en opnieuw in te dienen.

Weinstein staat terecht voor het aanranden en verkrachten van vijf verschillende vrouwen in de periode tussen 2004 en 2013. Hij zegt onschuldig te zijn en meent dat er altijd sprake was van wederzijdse instemming, waardoor het dus 'gewone' seks hebben zou zijn geweest.

De gevallen Hollywoodproducer werd vorige week vanuit de gevangenis in New York, waar hij een celstraf uitzit van 23 jaar vanwege vergelijkbare vergrijpen, naar Los Angeles gevlogen om daar terecht te staan voor wat hij daar zou hebben gedaan. Zijn advocaten probeerden dat te voorkomen door te wijzen op Weinsteins slechte gezondheid. Na de rechtszaak wordt hij weer overgebracht naar New York.

Mocht Weinstein schuldig worden bevonden, dan hangt hem een maximale celstraf van 140 jaar boven het hoofd.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.

3 minuten geleden
Journalisten geweerd uit Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW is zaterdag de toegang tot het Witte Huis ontzegd, melden beide nieuwszenders. Donald Trump had vrijdag aangekondigd dat journalisten van deze zenders, samen met die van Politico, niet meer welkom waren in het Witte Huis.

53 minuten geleden
Rook bij luchthaven hoofdstad Saudi-Arabië na waarschuwingen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Een verslaggever van persbureau AFP meldt dat een brandstoftank met het logo van staatsoliemaatschappij Saudi Aramco in brand staat.

4 uur geleden
NAVO blij met overeenkomst over Groenland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.

5 uur geleden
Mogelijke cyberaanval gemeld bij stembureaus in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.

6 uur geleden
Denemarken: deal over Groenland goed voor veiligheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.

7 uur geleden
Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten niet naar VN-top mogen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.

7 uur geleden