Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter schrapt terreurzaak tegen Kneecap-rapper om procedurefout

Rechter schrapt terreurzaak tegen Kneecap-rapper om procedurefout

LONDEN (ANP/RTR) - De rechter wil de terreurzaak tegen de Noord-Ierse Kneecap-rapper Liam Óg Ó hAnnaidh niet behandelen. Een rechtbank in Londen heeft vrijdag geoordeeld dat dat niet mogelijk is, omdat fouten zijn gemaakt in de procedure.

Liam Óg Ó hAnnaidh, ook bekend als Mo Chara, werd beschuldigd van terrorisme omdat hij in november een Hezbollahvlag zou hebben getoond tijdens een optreden. "De aanklacht is onrechtmatig en nietig en deze rechtbank is niet bevoegd om de aanklacht te behandelen", liet de rechter weten.

Volgens de rechter had de zaak binnen een halfjaar op de juiste wijze ingediend moeten zijn, maar is dat niet gebeurd. Justitie zegt die conclusie tegen de BBC te bestuderen en beroep te overwegen.

Applaus

Na de uitspraak werd de 27-jarige rapper toegejuicht en werd er geapplaudisseerd door het aanwezige publiek. "Meneer Ó hAnnaidh, u bent vrij om te gaan", concludeerde de rechter. "U kunt buiten feesten, maar de rechtbank heeft nu andere zaken aan haar hoofd."

Óg Ó hAnnaidh vindt dat "pogingen om hem het zwijgen op te leggen" zijn mislukt. "Dit hele proces ging nooit over mij", zei hij bij de rechtbank. "Het ging over Gaza, over wat er gebeurt als je je durft uit te spreken. Jullie pogingen om ons het zwijgen op te leggen zijn mislukt, omdat wij gelijk hebben en jullie ongelijk."

'Blijven verzetten'

"Als iemand op deze planeet zich schuldig maakt aan terrorisme, dan is het de Britse staat", voegde hij daaraan toe op sociale media.

De Noord-Ierse premier Michelle O'Neill zei blij te zijn met de uitkomst. "Kneecap heeft hun platform op podia over de hele wereld gebruikt om deze genocide aan de kaak te stellen, en het is de verantwoordelijkheid van ons allemaal om ons uit te spreken en ons te blijven verzetten tegen het onrecht in Palestina."

Meer uit Buitenland

Bosbrand bij Costa Brava nog niet onder controle

CALONGE (ANP) - Een bosbrand in de bergen in Catalonië niet ver van de Costa Brava is na een dag blussen nog niet onder controle en breidt zich volgens Spaanse media juist uit door harde wind en droogte. De brand zou inmiddels duizend hectare beslaan, volgens de krant El Periódico.

1 uur geleden
Overleg VS met 'NAVO-voorhoede' inclusief Nederland wekt onrust

BRUSSEL (ANP) - Een overleg van de Verenigde Staten met Nederland en een selecte groep andere 'koplopers' binnen de NAVO is slecht gevallen bij sommige andere leden van het bondgenootschap. Sommigen vrezen verdeeldheid en vermoeden boze opzet van de Amerikaanse regering, zeggen NAVO-bronnen.

1 uur geleden
Paus Leo prijst geschiedenis VS van gastvrijheid voor immigranten

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in zijn eerste grote toespraak tot de Verenigde Staten de geschiedenis van het land als gastvrij land voor immigranten geprezen. Dat deed hij in een videotoespraak op de vooravond van het 250-jarige bestaan van zijn thuisland.

2 uur geleden
Iran begint reeks rouwceremonies voor begrafenis Ali Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran zijn de vele uitvaartplechtigheden voor de eind februari omgekomen leider ayatollah Al Khamenei begonnen. Iraanse media berichten over de start in de 'Grote Mosalla' of de Imam Khomeini-moskee. De lichamen van Khamenei en zijn omgekomen familieleden zijn overgebracht naar de grote gebedshal van het moskeecomplex.

6 uur geleden
NAVO-landen eens over 140 miljard euro voor Oekraïne in twee jaar

BRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat Oekraïne toezeggen dit jaar en volgend jaar 70 miljard euro vrij te maken voor hulp aan dat land. De leiders van de 32 NAVO-landen zullen dat uitspreken op hun top in Ankara, zijn de lidstaten volgens ingewijden overeengekomen.

6 uur geleden
EU zet zes Russen op sanctielijst om vergiftiging Navalny

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om zes Russen op de sanctielijst te zetten die betrokken zijn bij de productie van epibatidine, het vergif waar de Russische oppositieleider Aleksej Navalny hoogstwaarschijnlijk mee werd vermoord. Het gaat om wetenschappers en onderzoekers die werkzaam zijn in de militaire sector, zo staat in een persbericht.

6 uur geleden
Poolse premier denkt dat Oekraïne spanning wil verminderen na rel

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk denkt dat buurland Oekraïne zich inzet om de gespannen relatie met Polen te verbeteren. Dat verklaarde hij na overleg tussen ministers van Buitenlandse Zaken uit de landen.

7 uur geleden