Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter: Roemeense truckers hebben recht op Nederlands loon

Rechter: Roemeense truckers hebben recht op Nederlands loon

ROTTERDAM (ANP) - Roemeense chauffeurs die vanuit Nederland werken, hebben recht op loon volgens Nederlandse maatstaven. Dat heeft de rechter bepaald in een zaak die vakbond FNV heeft aangespannen tegen Wemmers Tanktransport en zijn Tsjechische zusterbedrijf Unitrans. Volgens een persrechter van de rechtbank Rotterdam maakte Wemmers gebruik van een schijnconstructie door via Unitrans chauffeurs in te huren. De bedrijven hebben dezelfde grootaandeelhouder.

Negen chauffeurs waren tussen 2011 en 2015 in dienst van transportbedrijf Unitrans in Tsjechië. Daardoor droegen ze premies en belastingen af in Tsjechië. De chauffeurs reden echter grotendeels hun ritten in en vanuit Nederland.

Volgens FNV hebben de chauffeurs recht op een individuele vergoeding die kan oplopen tot tienduizenden euro's. De partijen moeten er van de rechter nu in onderling overleg proberen uit te komen. Lukt dat niet, dan moet de rechter per trucker de hoogte van de vergoeding vaststellen. Een woordvoerder van de rechtbank Rotterdam benadrukt dat het vonnis alleen geldt voor de negen chauffeurs die met FNV de zaak hebben aangespannen. "De rechter heeft niet naar andere gevallen gekeken", zegt hij.

Wemmers Tanktransport wilde niet inhoudelijk reageren. Het bedrijf laat weten het vonnis van de rechter nog te bestuderen. Eind 2018 bepaalde de Hoge Raad in een andere zaak dat Hongaarse chauffeurs die voor een Nederlands transportbedrijf rijden, volgens Nederlandse maatstaven moesten worden betaald. Ook die zaak was aangespannen door FNV.

Meer uit Financieel

ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

37 minuten geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

39 minuten geleden
AEX begint voorzichtig na afwijzing Iraans voorstel door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.

1 uur geleden
Wereldhave ziet op laatste moment af van beoogd financieel topman

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.

2 uur geleden
Chinese inflatie stijgt door duurdere olie en vakantiereizen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.

2 uur geleden
Ondernemers meest negatief over economie sinds 2022, meldt CBS

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

2 uur geleden
Olieprijzen lopen op na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.

4 uur geleden