Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter: rapport in zaak Trumps verkiezingsinmenging mag openbaar

Rechter: rapport in zaak Trumps verkiezingsinmenging mag openbaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de VS heeft maandag besloten dat het Amerikaanse ministerie van Justitie het rapport over de zaak tegen Donald Trump om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken mag publiceren. Het rapport werd opgesteld door speciaal aanklager Jack Smith, die 10 januari officieel ontslag nam.

Volgens Smith had Trump nadat hij de verkiezingen had verloren van Joe Biden samen met een aantal anderen een plan opgezet om de verkiezingsuitslag teniet te doen. Dit culmineerde uiteindelijk in de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. Vanaf dinsdag kan het rapport openbaar worden gemaakt.

De rechter besloot ook dat het rapport in de zaak tegen Trump die draaide om het bewaren van geheime documenten, niet openbaar kan worden gemaakt. Komende vrijdag is een spoedzitting hierover gepland. Trump heeft in beide zaken ontkend schuldig te zijn.

Jack Smith leidde twee van de vier strafzaken tegen Trump, maar zag deze tot stilstand komen nadat de rechter de zaak van de geheime documenten had geseponeerd en het Amerikaanse Hooggerechtshof oordeelde dat voormalige presidenten uitgebreide immuniteit hebben tegen vervolging voor daden die vanuit hun functie zijn gedaan.

Meer uit Buitenland

Doden door Russische aanval op Oekraïne, stroomuitval in Kyiv

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.

25 minuten geleden
Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

3 uur geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

9 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

9 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

10 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

12 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

12 uur geleden