Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter: rapport in zaak Trumps verkiezingsinmenging mag openbaar

Rechter: rapport in zaak Trumps verkiezingsinmenging mag openbaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de VS heeft maandag besloten dat het Amerikaanse ministerie van Justitie het rapport over de zaak tegen Donald Trump om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken mag publiceren. Het rapport werd opgesteld door speciaal aanklager Jack Smith, die 10 januari officieel ontslag nam.

Volgens Smith had Trump nadat hij de verkiezingen had verloren van Joe Biden samen met een aantal anderen een plan opgezet om de verkiezingsuitslag teniet te doen. Dit culmineerde uiteindelijk in de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. Vanaf dinsdag kan het rapport openbaar worden gemaakt.

De rechter besloot ook dat het rapport in de zaak tegen Trump die draaide om het bewaren van geheime documenten, niet openbaar kan worden gemaakt. Komende vrijdag is een spoedzitting hierover gepland. Trump heeft in beide zaken ontkend schuldig te zijn.

Jack Smith leidde twee van de vier strafzaken tegen Trump, maar zag deze tot stilstand komen nadat de rechter de zaak van de geheime documenten had geseponeerd en het Amerikaanse Hooggerechtshof oordeelde dat voormalige presidenten uitgebreide immuniteit hebben tegen vervolging voor daden die vanuit hun functie zijn gedaan.

Meer uit Buitenland

Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

2 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

2 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

4 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

6 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

10 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

12 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

12 uur geleden