Rechter: rapport in zaak Trumps verkiezingsinmenging mag openbaar
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de VS heeft maandag besloten dat het Amerikaanse ministerie van Justitie het rapport over de zaak tegen Donald Trump om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken mag publiceren. Het rapport werd opgesteld door speciaal aanklager Jack Smith, die 10 januari officieel ontslag nam.
Volgens Smith had Trump nadat hij de verkiezingen had verloren van Joe Biden samen met een aantal anderen een plan opgezet om de verkiezingsuitslag teniet te doen. Dit culmineerde uiteindelijk in de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. Vanaf dinsdag kan het rapport openbaar worden gemaakt.
De rechter besloot ook dat het rapport in de zaak tegen Trump die draaide om het bewaren van geheime documenten, niet openbaar kan worden gemaakt. Komende vrijdag is een spoedzitting hierover gepland. Trump heeft in beide zaken ontkend schuldig te zijn.
Jack Smith leidde twee van de vier strafzaken tegen Trump, maar zag deze tot stilstand komen nadat de rechter de zaak van de geheime documenten had geseponeerd en het Amerikaanse Hooggerechtshof oordeelde dat voormalige presidenten uitgebreide immuniteit hebben tegen vervolging voor daden die vanuit hun functie zijn gedaan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een Britse diplomaat moet Rusland verlaten omdat hij verdacht wordt van spionage. Dat melden Russische media op basis van veiligheidsdienst FSB. Hij krijgt twee weken om het land te verlaten. De Britse zaakgelastigde in Rusland is gesommeerd om uitleg te komen geven.
16 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Russische tanker Anatoli Kolodkin is aangekomen op Cuba, meldt het Russische persbureau Interfax op basis van het ministerie van Transport. Het schip levert voor zover bekend de eerste lading olie aan de eilandstaat sinds de Amerikanen in januari een blokkade instelden.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.
4 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.
6 uur geleden