Rechter: rapport in zaak Trumps verkiezingsinmenging mag openbaar
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de VS heeft maandag besloten dat het Amerikaanse ministerie van Justitie het rapport over de zaak tegen Donald Trump om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken mag publiceren. Het rapport werd opgesteld door speciaal aanklager Jack Smith, die 10 januari officieel ontslag nam.
Volgens Smith had Trump nadat hij de verkiezingen had verloren van Joe Biden samen met een aantal anderen een plan opgezet om de verkiezingsuitslag teniet te doen. Dit culmineerde uiteindelijk in de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. Vanaf dinsdag kan het rapport openbaar worden gemaakt.
De rechter besloot ook dat het rapport in de zaak tegen Trump die draaide om het bewaren van geheime documenten, niet openbaar kan worden gemaakt. Komende vrijdag is een spoedzitting hierover gepland. Trump heeft in beide zaken ontkend schuldig te zijn.
Jack Smith leidde twee van de vier strafzaken tegen Trump, maar zag deze tot stilstand komen nadat de rechter de zaak van de geheime documenten had geseponeerd en het Amerikaanse Hooggerechtshof oordeelde dat voormalige presidenten uitgebreide immuniteit hebben tegen vervolging voor daden die vanuit hun functie zijn gedaan.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft de slachtoffers van de zware dubbele aardbeving in haar land "al onze kracht, geloof en gebeden" gewenst. Ze roept "alle Venezolanen, zowel binnen als buiten onze grenzen" en de internationale gemeenschap op om te helpen.
39 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De klimaatchef van de Verenigde Naties linkt de extreme temperaturen die Europa teisteren aan klimaatverandering. "De zware hittegolf in Europa draagt onmiskenbaar de sporen van de klimaatcrisis", zegt topman Simon Stiell in een verklaring. "Het is de zoveelste tol die we betalen voor de uitstoot van fossiele brandstoffen die onze planeet doet opwarmen."
47 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Landen rond Venezuela en verderop hebben hulp beloofd na de dodelijke dubbele aardbeving die Venezuela getroffen heeft. Onder meer Mexico, Cuba en El Salvador zeggen dat hulp onderweg is.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Het Venezolaanse Rode Kruis is bezig met reddingswerkzaamheden in de gebieden die door twee zware aardbevingen zijn getroffen. Op beelden die de organisatie op Instagram heeft geplaatst, is te zien dat gezocht wordt in het puin. Hulporganisaties brengen nog in kaart wat precies nodig is aan steun en spullen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische weerinstituut KMI heeft voor vrijdag code rood afgegeven voor de provincies Luik en Limburg om de hitte. De temperatuur kan oplopen tot 40 graden in de provincies in het oosten van België.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De waarnemend president van Venezuela, Delcy Rodríguez, meldt dat door de twee aardbevingen van woensdag zeker 32 mensen zijn omgekomen en meer dan 700 mensen gewond zijn geraakt. Het betreft een eerste balans.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze in contact staan met de Venezolaanse autoriteiten na zware aardbevingen en dat ze hulp mobiliseren voor het Zuid-Amerikaanse land. "We staan in contact met de autoriteiten en mobiliseren hulp", aldus onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau op X. Hij noemde de aardbevingen "verwoestend".
4 uur geleden