Rechter: rapport in zaak Trumps verkiezingsinmenging mag openbaar
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de VS heeft maandag besloten dat het Amerikaanse ministerie van Justitie het rapport over de zaak tegen Donald Trump om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken mag publiceren. Het rapport werd opgesteld door speciaal aanklager Jack Smith, die 10 januari officieel ontslag nam.
Volgens Smith had Trump nadat hij de verkiezingen had verloren van Joe Biden samen met een aantal anderen een plan opgezet om de verkiezingsuitslag teniet te doen. Dit culmineerde uiteindelijk in de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. Vanaf dinsdag kan het rapport openbaar worden gemaakt.
De rechter besloot ook dat het rapport in de zaak tegen Trump die draaide om het bewaren van geheime documenten, niet openbaar kan worden gemaakt. Komende vrijdag is een spoedzitting hierover gepland. Trump heeft in beide zaken ontkend schuldig te zijn.
Jack Smith leidde twee van de vier strafzaken tegen Trump, maar zag deze tot stilstand komen nadat de rechter de zaak van de geheime documenten had geseponeerd en het Amerikaanse Hooggerechtshof oordeelde dat voormalige presidenten uitgebreide immuniteit hebben tegen vervolging voor daden die vanuit hun functie zijn gedaan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
5 uur geleden