Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter oordeelt woensdag over schorsing directeur Haga Lyceum

Rechter oordeelt woensdag over schorsing directeur Haga Lyceum

AMSTERDAM (ANP) - De rechter beslist woensdag of de schorsing van directeur-bestuurder Soner Atasoy en het ontslag van de secretaris van het bestuur van het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam rechtmatig zijn. Het bestuur ligt met elkaar overhoop nadat voorzitter Mohamed Laamimach de overige twee bestuursleden de wacht had aangezegd. Zij menen echter dat dit besluit niet rechtsgeldig is en willen dat Laamimach het veld ruimt. Het is nu aan de rechter om te bepalen wie het voor het zeggen heeft op de omstreden islamitische middelbare school.

De voorzitter heeft Atasoy geschorst en inmiddels ook ontslagen, omdat hij vanuit de school veel signalen zou hebben gekregen over onder meer autoritair gedrag van de directeur en gevoelens van angst over zijn bewind. Laamimach wil daarom een onafhankelijk onderzoek naar deze gang van zaken en schorste Atasoy omdat hij het niet wenselijk vond dat die in de tussentijd nog op de school zou zijn. Hij nam deze beslissing in zijn eentje, omdat het derde bestuurslid - de secretaris - zich achter Atasoy schaarde. Volgens zijn advocaat heeft hij als toezichthouder echter een doorslaggevende stem. Het ontslag van de secretaris volgde na een vertrouwensbreuk.

Volgens de advocaten van Atasoy en de secretaris is Laamimach echter bezig met "het plegen van een regelrechte staatsgreep" op het Cornelius Haga Lyceum. Hij houdt zich daarbij niet aan de statuten en tracht "als ware het een spelletje Mens Erger Je Niet is" zijn medebestuurders "als pionnen te slaan", aldus een van de raadslieden. De school, die al langere tijd onder vuur ligt, is volgens hen gebaat bij rust en duidelijkheid over de dagelijkse leiding. "Het ontslag van Atasoy als 'architect' van de school en het enige andere lid van het algemeen bestuur is niet in het belang van de organisatie."

Angstbewind

Atasoy ontkent dat er problemen zijn op de werkvloer en zegt dat het personeel zijn instructies nog altijd opvolgt. Daar wringt volgens de raadsman van Laamimach dan ook de schoen: "Het lijkt nog steeds alsof hij de leiding neemt en dat is ook een van de discussiepunten, dat hij zo ontzettend autoritair is." Volgens de voorzitter is het logisch dat signalen over zijn angstbewind niet worden gemeld bij de directeur zelf.

Beide partijen kwamen tijdens de zitting al wel tot de conclusie dat het in de toekomst beter is het bestuur te voorzien van meer dan drie leden, om dit soort situaties in de toekomst te voorkomen. Volgens Laamimach staat er een interim-bestuurder klaar om de taken van Atasoy over te nemen.

Meer uit Binnenland

Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

25 minuten geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

1 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

2 uur geleden
Rechter verbiedt uitkleedfunctie in chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.

2 uur geleden
Advocaat vraagt ook vrijspraak Ali B voor verkrachting Ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.

3 uur geleden
Adviesraad verbindt doelen woningbouw en circulaire economie

DEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.

3 uur geleden