Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter oordeelt over afsteekverbod vuurwerk Rotterdam

Rechter oordeelt over afsteekverbod vuurwerk Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rechter spreekt zich maandag uit over het Rotterdamse verbod op het afsteken van vuurwerk tijdens de jaarwisseling. Een groep vuurwerkverkopers stapte naar de rechter in de Maasstad om het door de gemeente uitgevaardigde verbod van tafel te krijgen. Zij vinden een totaalverbod veel te ver gaan. Volgens de gemeente is een verbod de enige manier om de jaarwisseling rustig te laten verlopen.

De vuurwerkondernemers beklagen zich onder meer over de zakelijke gevolgen van een verbod. "Het is een duw richting faillissement", betoogde hun advocaat tijdens het kort geding. Volgens de ondernemers is met de landelijke maatregelen, waarin veel gevaarlijk en overlastgevend vuurwerk in de ban is gedaan, het probleem grotendeels opgelost. Door te focussen op probleemgebieden in de stad en daar de excessen te bestrijden zou ook Rotterdam feestelijk het nieuwe jaar in kunnen gaan, vinden zij.

Rotterdammers zijn de onveiligheid in de stad tijdens de jaarwisseling beu, stelt de gemeente. Vuurwerk speelt daarin een centrale rol. Een ruime meerderheid van Rotterdammers is volgens de gemeente voor een afsteekverbod.

Inmiddels hebben de 25 burgemeesters in het Veiligheidsberaad gepleit voor een tijdelijk vuurwerkverbod voor de komende jaarwisseling. Het verbod moet de zorg en de hulpdiensten dit jaar ontlasten die vanwege de coronacrisis al onder zware druk staan. Het kabinet komt later deze maand met meer duidelijkheid hierover.

Meer uit Binnenland

Treinen rijden weer tussen Venray en Boxmeer

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden maandagochtend weer treinen. Dat blijkt uit de reisplanner en reisinformatie van Arriva. Het treinverkeer op het traject lag sinds donderdag opnieuw stil vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.

2 uur geleden
Opnieuw natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.

16 uur geleden
Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.

19 uur geleden
Politie: verdachte van steekpartijen Rotterdam krijgt zorg

ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.

19 uur geleden
Hoge temperaturen op komst, kans op vijfde regionale hittegolf

HOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.

21 uur geleden
Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

1 dag geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

1 dag geleden