Rechter: namaakspeelgoed bij Action mag niet meer worden verkocht
DEN BOSCH (ANP) - De 'Squishy Factory" een product van speelgoedmaker Toi-Toys dat onder andere in de schappen lag bij winkelketen Action, mag niet langer worden verkocht. Dat heeft de rechtbank Oost-Brabant donderdag bepaald. Het speelgoed leek namelijk wel heel erg op de 'Doctor Squish Squishy Maker' van twee andere producenten.
Met de Doctor Squish Squishy Maker kan knijpspeelgoed gemaakt worden, zogeheten 'squishies'. Het product van producenten Seven Towns en Boti werd in 2022 nog bekroond tot speelgoed van het jaar. Dat gold niet voor de Squishy Factory van Toi-Toys, dat zowel qua uiterlijk als werking veel gelijkenissen toont.
Volgens Seven Towns en Boti maakte Toi-Toys met het speelgoed inbreuk op de auteursrechten die zij in handen hebben. De producenten stapten daarom naar de rechter in een poging de verkoop van de Squishy Factory te laten stoppen.
Onmisbare gelijkenis
De rechter gaf de twee producenten gelijk. Zo was onder meer de kleurstelling van het speelgoed nagebootst, evenals de vormgeving. Een "onmiskenbare gelijkenis", aldus de rechter. "Hierdoor heeft Toi-Toys op ontoelaatbare wijze willen meeliften op het succes van een ander", voegde hij daaraan toe.
Blijft Toi-Toys de Squishy Factory verkopen, dan moet het bedrijf een dwangsom betalen aan Seven Towns en Boti van 25 euro per verkocht product. Daarbovenop kan nog een dwangsom van 25.000 euro komen, mocht Toi-Toys zich niet aan de uitspraak van de rechter houden, tot een maximum van 125.000 euro.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
20 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
22 uur geleden