Rechter: namaakspeelgoed bij Action mag niet meer worden verkocht
DEN BOSCH (ANP) - De 'Squishy Factory" een product van speelgoedmaker Toi-Toys dat onder andere in de schappen lag bij winkelketen Action, mag niet langer worden verkocht. Dat heeft de rechtbank Oost-Brabant donderdag bepaald. Het speelgoed leek namelijk wel heel erg op de 'Doctor Squish Squishy Maker' van twee andere producenten.
Met de Doctor Squish Squishy Maker kan knijpspeelgoed gemaakt worden, zogeheten 'squishies'. Het product van producenten Seven Towns en Boti werd in 2022 nog bekroond tot speelgoed van het jaar. Dat gold niet voor de Squishy Factory van Toi-Toys, dat zowel qua uiterlijk als werking veel gelijkenissen toont.
Volgens Seven Towns en Boti maakte Toi-Toys met het speelgoed inbreuk op de auteursrechten die zij in handen hebben. De producenten stapten daarom naar de rechter in een poging de verkoop van de Squishy Factory te laten stoppen.
Onmisbare gelijkenis
De rechter gaf de twee producenten gelijk. Zo was onder meer de kleurstelling van het speelgoed nagebootst, evenals de vormgeving. Een "onmiskenbare gelijkenis", aldus de rechter. "Hierdoor heeft Toi-Toys op ontoelaatbare wijze willen meeliften op het succes van een ander", voegde hij daaraan toe.
Blijft Toi-Toys de Squishy Factory verkopen, dan moet het bedrijf een dwangsom betalen aan Seven Towns en Boti van 25 euro per verkocht product. Daarbovenop kan nog een dwangsom van 25.000 euro komen, mocht Toi-Toys zich niet aan de uitspraak van de rechter houden, tot een maximum van 125.000 euro.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
7 uur geleden