Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter legt voorwaardelijke celstraf op om bedreiging ministers

Rechter legt voorwaardelijke celstraf op om bedreiging ministers

DEN HAAG (ANP) - Voor het bedreigen van diverse politici heeft de rechtbank in Den Haag een 56-jarige man uit die stad veroordeeld tot een werkstraf van 60 uur en een voorwaardelijke celstraf van 2 weken. De man bedreigde onder meer premier Mark Rutte en de ministers Sigrid Kaag (toen nog Buitenlandse Zaken) en Hugo de Jonge (toen Volksgezondheid) online.

De straf die de rechter oplegde, was gelijk aan de eis van de officier van justitie. De zaak tegen de Hagenaar was de eerste in een reeks van zes zaken maandag tegen verdachten van bedreiging van bewindslieden en (oud-)Kamerleden.

"Laten we hopen dat binnenkort een Nederlandse Breivik opruiming gaat houden in de nazi zwijnenstal die we kennen als het Binnenhof", zo schreef de man op Instagram. Hij verwees daarmee naar Anders Breivik, die 77 Noorse jongeren vermoordde in 2011.

Coronacrisis

De officier van justitie rekende de man het dreigement zwaar aan. "Politici moeten hun werk kunnen doen, moeten maatregelen kunnen nemen zonder dat hun leven of veiligheid in gevaar zijn." De man zei tegen de politierechter dat hij spijt heeft van zijn onlinedreigement op Instagram, dat hij gepost heeft "zonder er bij na te denken".

Hij noemde met name minister De Jonge, die als minister in coronatijd over vaccineren zei: "We gaan van huis tot huis, van arm tot arm." Daarnaast voelde de verdachte zich in coronatijd "heel erg beperkt" in zijn burgerrechten. Die bedreigingen waren ook gericht tegen minister Wopke Hoekstra (toen Financiƫn), voormalig PvdA-fractievoorzitter Lilianne Ploumen en toenmalig fractievoorzitter van de ChristenUnie Gert-Jan Segers.

Ook de coronacrisis mag hier nooit toe leiden, zei de aanklager. "Niet alleen u, maar de hele samenleving, de hele wereld had het zwaar. Politici hebben zich niet populair gemaakt, maar zij deden hun werk. Die frustratie mag nooit vrijbrief zijn dit soort berichten op internet te plaatsen."

Meer uit Binnenland

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

2 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

2 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

3 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

5 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

5 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

5 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

5 uur geleden