Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter legt voorwaardelijke celstraf op om bedreiging ministers

Rechter legt voorwaardelijke celstraf op om bedreiging ministers

DEN HAAG (ANP) - Voor het bedreigen van diverse politici heeft de rechtbank in Den Haag een 56-jarige man uit die stad veroordeeld tot een werkstraf van 60 uur en een voorwaardelijke celstraf van 2 weken. De man bedreigde onder meer premier Mark Rutte en de ministers Sigrid Kaag (toen nog Buitenlandse Zaken) en Hugo de Jonge (toen Volksgezondheid) online.

De straf die de rechter oplegde, was gelijk aan de eis van de officier van justitie. De zaak tegen de Hagenaar was de eerste in een reeks van zes zaken maandag tegen verdachten van bedreiging van bewindslieden en (oud-)Kamerleden.

"Laten we hopen dat binnenkort een Nederlandse Breivik opruiming gaat houden in de nazi zwijnenstal die we kennen als het Binnenhof", zo schreef de man op Instagram. Hij verwees daarmee naar Anders Breivik, die 77 Noorse jongeren vermoordde in 2011.

Coronacrisis

De officier van justitie rekende de man het dreigement zwaar aan. "Politici moeten hun werk kunnen doen, moeten maatregelen kunnen nemen zonder dat hun leven of veiligheid in gevaar zijn." De man zei tegen de politierechter dat hij spijt heeft van zijn onlinedreigement op Instagram, dat hij gepost heeft "zonder er bij na te denken".

Hij noemde met name minister De Jonge, die als minister in coronatijd over vaccineren zei: "We gaan van huis tot huis, van arm tot arm." Daarnaast voelde de verdachte zich in coronatijd "heel erg beperkt" in zijn burgerrechten. Die bedreigingen waren ook gericht tegen minister Wopke Hoekstra (toen Financiën), voormalig PvdA-fractievoorzitter Lilianne Ploumen en toenmalig fractievoorzitter van de ChristenUnie Gert-Jan Segers.

Ook de coronacrisis mag hier nooit toe leiden, zei de aanklager. "Niet alleen u, maar de hele samenleving, de hele wereld had het zwaar. Politici hebben zich niet populair gemaakt, maar zij deden hun werk. Die frustratie mag nooit vrijbrief zijn dit soort berichten op internet te plaatsen."

Meer uit Binnenland

Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

3 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

3 uur geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.

3 uur geleden
Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

6 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

7 uur geleden
Gezochte Nederlander opgepakt in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.

7 uur geleden
Op diverse wegen ijsvorming in tunnels door krimpende voegen

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.

8 uur geleden