Rechter legt tabaksfabrikant BAT boete op van 107 miljoen euro
HAARLEM (ANP) - Tabaksfrabrikant British American Tobacco (BAT) heeft een boete van 107 miljoen euro in een geschil met de Belastingdienst. Dat bevestigt het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill na een uitspraak van de rechtbank in Noord-Holland. Volgens de rechter is de winst van BAT ruim 1,8 miljard euro hoger dan bij de Belastingdienst bekend was. Bovenop de boete moet over de winst ook nog belasting worden betaald.
BAT heeft firma's in Nederland en in het buitenland. Voor de vele transacties die er tussen de bedrijven plaatsvinden voor het maken en distribueren van de producten die de tabaksfabrikant maakt, hebben zij vergoedingen met elkaar afgesproken. De Belastingdienst vindt dat een deel van die vergoedingen niet als "zakelijk" kunnen worden gezien. Dat betekent dat er meer is betaald dan de marktprijs.
De Nederlandse tak van BAT zou daardoor te veel kosten van de winst hebben afgetrokken, waardoor een aantal jaren te weinig belasting is betaald. Ook is bij het overdragen van de activiteiten van de Nederlandse onderneming aan de groepsfirma in het Verenigd Koninkrijk onjuist aangifte gedaan.
De Belastingdienst zegt in een reactie "tevreden" te zijn met de uitspraak van de rechter. Het tegenovergestelde geldt voor BAT, laat een woordvoerder weten. Het bedrijf zegt een hoger beroep te overwegen en ook te voldoen aan de belastingwetgeving op alle markten waar het actief is.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
21 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden