Rechter laat Trump bezwaar maken in zwijggeldzaak
NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft de aankomende Amerikaanse president Donald Trump toestemming gegeven een verzoek in te dienen om de zwijggeldzaak tegen hem te verwerpen. Eerder dit jaar was Trump in dat proces schuldig bevonden.
De rechter wijst op de overwinning van Trump bij de presidentsverkiezingen van 5 november. Een veroordeling in de zaak is daarmee voorlopig van de baan. De 78-jarige Republikein zou zijn straf eind deze maand te horen krijgen. De straf kan oplopen tot vier jaar gevangenisstraf. De deadline voor het indienen van het bezwaar is vastgesteld op 2 december.
Trumps woordvoerder spreekt van een "overwinning". Hij stelt dat de zaak tegen Trump "volledig is stilgelegd en de veroordeling is uitgesteld". Volgens de zegsman heeft Trump met zijn verkiezingswinst onder meer het mandaat gekregen alle "heksenjachten" tegen hem te beëindigen. Elders in het land lopen ook nog rechtszaken tegen Trump. Het is nog niet duidelijk hoe die verdergaan nu Trump opnieuw president wordt.
Presidentschap
Aanklagers lieten de rechtbank in New York, die over de zwijggeldzaak gaat, eerder deze week weten ervoor open te staan om de procedures stil te leggen tijdens Trumps presidentschap. Maar ze maakten ook duidelijk tegen het schrappen van de zaak te zijn. Trumps advocaten willen de zaak laten verwerpen omdat deze Trumps regeringswerk zou belemmeren, wat volgens hen ongrondwettelijk is.
Trump werd in mei als eerste oud-president ooit schuldig bevonden in een strafzaak. Een jury oordeelde dat Trump bedrijfsgegevens had vervalst om te verhullen dat hij via zijn voormalige advocaat Michael Cohen 130.000 dollar aan zwijggeld had overgemaakt aan Stormy Daniels. De pornoster beweerde kort voor de presidentsverkiezingen van 2016 dat ze jaren eerder seks had met Trump.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - Ruim 4500 vermeende jihadisten zijn de afgelopen tijd van Syrië overgebracht naar Irak. Dat gebeurde in het kader van de Amerikaanse operatie om gevangenen te verplaatsen, meldt een Iraakse functionaris aan persbureau AFP.
12 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Afgelopen week zijn zes doden aangetroffen in bergen ten noorden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Het onderzoek heeft nog niet duidelijk kunnen maken wat er precies gebeurd is en rond de macabere vondsten doen inmiddels veel verhalen de ronde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt voor "destructieve" invloed op de onderhandelingen met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma, meldt woordvoerder Esmaeil Baqaei. De VS moeten "onafhankelijk van buitenlandse druk" handelen, is de boodschap. "Met name van Israëlische druk, die de belangen van de regio en zelfs van de VS negeert."
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Er is nog geen datum gekozen voor de volgende ronde van het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne. Dat meldde het Kremlin, dat daarbij aangaf dat nieuwe onderhandelingen waarschijnlijk spoedig plaatsvinden.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - Indonesië bereidt zich voor op de inzet van duizenden militairen in Gaza ter ondersteuning van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat volgens de Indonesische legerchef Maruli Simanjuntak waarschijnlijk om tussen de 5000 en 8000 militairen. "Maar er wordt nog steeds onderhandeld, het is nog niet zeker." The Financial Times meldt dat dit het eerste land is dat publiekelijk soldaten toezegt voor de missie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse dreigementen over de handel en de intimidatie vanuit Washington zijn niet voorbij, volgens de Franse president Emmanuel Macron. Hij waarschuwt in interviews in Europese kranten dat Europa lang uitgestelde economische hervormingen moet doorvoeren en de kracht van de EU wereldwijd moet verstevigen. "Het Groenlandmoment" is volgens Macron een wake-upcall geweest om tot actie over te gaan.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.
4 uur geleden