Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter laat Trump bezwaar maken in zwijggeldzaak

Rechter laat Trump bezwaar maken in zwijggeldzaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft de aankomende Amerikaanse president Donald Trump toestemming gegeven een verzoek in te dienen om de zwijggeldzaak tegen hem te verwerpen. Eerder dit jaar was Trump in dat proces schuldig bevonden.

De rechter wijst op de overwinning van Trump bij de presidentsverkiezingen van 5 november. Een veroordeling in de zaak is daarmee voorlopig van de baan. De 78-jarige Republikein zou zijn straf eind deze maand te horen krijgen. De straf kan oplopen tot vier jaar gevangenisstraf. De deadline voor het indienen van het bezwaar is vastgesteld op 2 december.

Trumps woordvoerder spreekt van een "overwinning". Hij stelt dat de zaak tegen Trump "volledig is stilgelegd en de veroordeling is uitgesteld". Volgens de zegsman heeft Trump met zijn verkiezingswinst onder meer het mandaat gekregen alle "heksenjachten" tegen hem te beëindigen. Elders in het land lopen ook nog rechtszaken tegen Trump. Het is nog niet duidelijk hoe die verdergaan nu Trump opnieuw president wordt.

Presidentschap

Aanklagers lieten de rechtbank in New York, die over de zwijggeldzaak gaat, eerder deze week weten ervoor open te staan om de procedures stil te leggen tijdens Trumps presidentschap. Maar ze maakten ook duidelijk tegen het schrappen van de zaak te zijn. Trumps advocaten willen de zaak laten verwerpen omdat deze Trumps regeringswerk zou belemmeren, wat volgens hen ongrondwettelijk is.

Trump werd in mei als eerste oud-president ooit schuldig bevonden in een strafzaak. Een jury oordeelde dat Trump bedrijfsgegevens had vervalst om te verhullen dat hij via zijn voormalige advocaat Michael Cohen 130.000 dollar aan zwijggeld had overgemaakt aan Stormy Daniels. De pornoster beweerde kort voor de presidentsverkiezingen van 2016 dat ze jaren eerder seks had met Trump.

Meer uit Buitenland

China hekelt uitspraken Trump over vrachtschip

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.

26 minuten geleden
BBC: Jeffrey Epstein bracht misbruikslachtoffers onder in Londen

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.

28 minuten geleden
Bron: Pentagon bekijkt opties voor straffen NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.

1 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

4 uur geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

6 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

8 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

15 uur geleden