Rechter laat Trump bezwaar maken in zwijggeldzaak
NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft de aankomende Amerikaanse president Donald Trump toestemming gegeven een verzoek in te dienen om de zwijggeldzaak tegen hem te verwerpen. Eerder dit jaar was Trump in dat proces schuldig bevonden.
De rechter wijst op de overwinning van Trump bij de presidentsverkiezingen van 5 november. Een veroordeling in de zaak is daarmee voorlopig van de baan. De 78-jarige Republikein zou zijn straf eind deze maand te horen krijgen. De straf kan oplopen tot vier jaar gevangenisstraf. De deadline voor het indienen van het bezwaar is vastgesteld op 2 december.
Trumps woordvoerder spreekt van een "overwinning". Hij stelt dat de zaak tegen Trump "volledig is stilgelegd en de veroordeling is uitgesteld". Volgens de zegsman heeft Trump met zijn verkiezingswinst onder meer het mandaat gekregen alle "heksenjachten" tegen hem te beëindigen. Elders in het land lopen ook nog rechtszaken tegen Trump. Het is nog niet duidelijk hoe die verdergaan nu Trump opnieuw president wordt.
Presidentschap
Aanklagers lieten de rechtbank in New York, die over de zwijggeldzaak gaat, eerder deze week weten ervoor open te staan om de procedures stil te leggen tijdens Trumps presidentschap. Maar ze maakten ook duidelijk tegen het schrappen van de zaak te zijn. Trumps advocaten willen de zaak laten verwerpen omdat deze Trumps regeringswerk zou belemmeren, wat volgens hen ongrondwettelijk is.
Trump werd in mei als eerste oud-president ooit schuldig bevonden in een strafzaak. Een jury oordeelde dat Trump bedrijfsgegevens had vervalst om te verhullen dat hij via zijn voormalige advocaat Michael Cohen 130.000 dollar aan zwijggeld had overgemaakt aan Stormy Daniels. De pornoster beweerde kort voor de presidentsverkiezingen van 2016 dat ze jaren eerder seks had met Trump.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
15 minuten geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
18 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
5 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
9 uur geleden