Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter laat Trump bezwaar maken in zwijggeldzaak

Rechter laat Trump bezwaar maken in zwijggeldzaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft de aankomende Amerikaanse president Donald Trump toestemming gegeven een verzoek in te dienen om de zwijggeldzaak tegen hem te verwerpen. Eerder dit jaar was Trump in dat proces schuldig bevonden.

De rechter wijst op de overwinning van Trump bij de presidentsverkiezingen van 5 november. Een veroordeling in de zaak is daarmee voorlopig van de baan. De 78-jarige Republikein zou zijn straf eind deze maand te horen krijgen. De straf kan oplopen tot vier jaar gevangenisstraf. De deadline voor het indienen van het bezwaar is vastgesteld op 2 december.

Trumps woordvoerder spreekt van een "overwinning". Hij stelt dat de zaak tegen Trump "volledig is stilgelegd en de veroordeling is uitgesteld". Volgens de zegsman heeft Trump met zijn verkiezingswinst onder meer het mandaat gekregen alle "heksenjachten" tegen hem te beëindigen. Elders in het land lopen ook nog rechtszaken tegen Trump. Het is nog niet duidelijk hoe die verdergaan nu Trump opnieuw president wordt.

Presidentschap

Aanklagers lieten de rechtbank in New York, die over de zwijggeldzaak gaat, eerder deze week weten ervoor open te staan om de procedures stil te leggen tijdens Trumps presidentschap. Maar ze maakten ook duidelijk tegen het schrappen van de zaak te zijn. Trumps advocaten willen de zaak laten verwerpen omdat deze Trumps regeringswerk zou belemmeren, wat volgens hen ongrondwettelijk is.

Trump werd in mei als eerste oud-president ooit schuldig bevonden in een strafzaak. Een jury oordeelde dat Trump bedrijfsgegevens had vervalst om te verhullen dat hij via zijn voormalige advocaat Michael Cohen 130.000 dollar aan zwijggeld had overgemaakt aan Stormy Daniels. De pornoster beweerde kort voor de presidentsverkiezingen van 2016 dat ze jaren eerder seks had met Trump.

Meer uit Buitenland

Greens winnen in Labour-bolwerk, nieuwe klap voor Starmer

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.

2 uur geleden
Pakistan verklaart "open oorlog" aan Afghaanse Taliban

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.

2 uur geleden
Melania zit volgende week vergadering VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.

10 uur geleden
Onderhandelaars in Genève bellen met Zelensky na afloop overleg

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.

11 uur geleden
Kansas trekt rijbewijzen en geboorteakten van trans personen in

TOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.

12 uur geleden
Dode op speedboot bij Cuba wilde opstand ontketenen

TAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.

12 uur geleden
Onderhandelingen Iran en VS in Genève afgelopen

GENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.

12 uur geleden