Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter laat Trump bezwaar maken in zwijggeldzaak

Rechter laat Trump bezwaar maken in zwijggeldzaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft de aankomende Amerikaanse president Donald Trump toestemming gegeven een verzoek in te dienen om de zwijggeldzaak tegen hem te verwerpen. Eerder dit jaar was Trump in dat proces schuldig bevonden.

De rechter wijst op de overwinning van Trump bij de presidentsverkiezingen van 5 november. Een veroordeling in de zaak is daarmee voorlopig van de baan. De 78-jarige Republikein zou zijn straf eind deze maand te horen krijgen. De straf kan oplopen tot vier jaar gevangenisstraf. De deadline voor het indienen van het bezwaar is vastgesteld op 2 december.

Trumps woordvoerder spreekt van een "overwinning". Hij stelt dat de zaak tegen Trump "volledig is stilgelegd en de veroordeling is uitgesteld". Volgens de zegsman heeft Trump met zijn verkiezingswinst onder meer het mandaat gekregen alle "heksenjachten" tegen hem te beëindigen. Elders in het land lopen ook nog rechtszaken tegen Trump. Het is nog niet duidelijk hoe die verdergaan nu Trump opnieuw president wordt.

Presidentschap

Aanklagers lieten de rechtbank in New York, die over de zwijggeldzaak gaat, eerder deze week weten ervoor open te staan om de procedures stil te leggen tijdens Trumps presidentschap. Maar ze maakten ook duidelijk tegen het schrappen van de zaak te zijn. Trumps advocaten willen de zaak laten verwerpen omdat deze Trumps regeringswerk zou belemmeren, wat volgens hen ongrondwettelijk is.

Trump werd in mei als eerste oud-president ooit schuldig bevonden in een strafzaak. Een jury oordeelde dat Trump bedrijfsgegevens had vervalst om te verhullen dat hij via zijn voormalige advocaat Michael Cohen 130.000 dollar aan zwijggeld had overgemaakt aan Stormy Daniels. De pornoster beweerde kort voor de presidentsverkiezingen van 2016 dat ze jaren eerder seks had met Trump.

Meer uit Buitenland

Voor het eerst overlevenden na Amerikaanse aanval op drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een aanval uitgevoerd op een schip in het Caribisch gebied. Voor het eerst zijn er overlevenden onder de bemanning, meldt persbureau Reuters op basis van een anonieme Amerikaanse functionaris.

23 minuten geleden
Ace Frehley (74), gitarist van KISS, overleden

MORRISTOWN (ANP) - Ace Frehley, gitarist van de Amerikaanse rockband KISS, is op 74-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een verklaring.

38 minuten geleden
Zweden onderzoekt Israëlische behandeling opvarenden Gazavloot

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse autoriteiten onderzoeken hoe Greta Thunberg en andere Zweedse opvarenden van de Global Sumud Flotilla zijn behandeld in Israëlische detentie. Dat schrijft de Zweedse nieuwszender SVT Nyheter op basis van uitspraken van het hoofd consulaire zaken bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Trump meldt nieuwe ontmoeting met Poetin in Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal binnenkort een nieuwe ontmoeting hebben met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meldt op Truth Social dat het gesprek zal plaatsvinden in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Het is nog niet duidelijk wanneer de ontmoeting zal plaatsvinden.

7 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah opent mogelijk zondag

RAFAH (ANP) - De grensovergang in het zuiden van Gaza bij Rafah opent vermoedelijk zondag. Dat melden onder meer Al Jazeera en het Italiaanse persbureau ANSA, die zich baseren op uitspraken van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De minister zei er niet bij of de grens opent voor alleen mensen, of ook noodhulp vanaf dat moment bij Rafah de grens over mag.

8 uur geleden
Turkije stuurt reddingswerkers naar Gaza om lichamen te vinden

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Turkije heeft een team van 81 reddingswerkers naar de Gazastrook gestuurd. Een deel van hen moet gaan helpen met het vinden van de lichamen van gijzelaars die nog onder het puin van de door Israël gebombardeerde gebouwen liggen.

9 uur geleden
Houthi-opperbevelhebber al-Ghamari overleden aan verwondingen

SANAA (ANP/RTR/AFP) - Een van de hoogste Houthi-militairen, Muhammad al-Ghamari, is overleden. Dat meldt de Jemenitische groepering. Al-Ghamari, de opperbevelhebber van de militaire tak van de rebellengroep, zou zijn overleden aan verwondingen die hij opliep bij Israëlische luchtaanvallen in juni of augustus, aldus de Israëlische minister van Defensie Israel Katz in reactie op de bekendmaking.

10 uur geleden