Rechter komt 'tijdig' met nieuw oordeel over megabeloning Musk
WILMINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De rechter in Delaware heeft beloofd "tijdig" opnieuw te oordelen over de megabeloning van ongeveer 56 miljard dollar voor Tesla-topman Elon Musk. Daarbij gaat het om de vraag of het feit dat aandeelhouders van Tesla in juni opnieuw instemden met het plan een reden is om toch akkoord te gaan.
In 2018 stemden aandeelhouders ook al in met de megabonus, die bestaat uit aandelenopties die dankzij de gestegen beurskoers van Tesla veel waard zijn geworden. Maar eerder dit jaar verwierp de rechter het beloningspakket na een aanklacht van een kleine belegger. Een belangrijk argument toen was dat beleggers niet volledig waren ingelicht over enkele belangrijke details.
Vrijdag hielden de advocaten van Musk hun laatste pleidooi. Daarin betoogden ze dat met de nieuwe instemming door de aandeelhouders tegemoet is gekomen aan de zorgen die de rechter eerder had geuit.
Gesteggel over wetgeving
"Ik zie niet in hoe de wet van Delaware eigenaren van een bedrijf kan vertellen dat ze niet zelf kunnen beslissen" hoeveel de topman betaald moet krijgen, zei een advocaat van Tesla daarnaast.
Volgens een raadsheer van de kleine belegger, Richard Tornetta, is het juist omgekeerd. "Onze wet zegt niet dat aandeelhouders rechtbanken kunnen overrulen", gaf hij aan.
Hoger beroep
De rechtszaal in Wilmington zat vol met advocaten, verslaggevers en toeschouwers, aangezien het mogelijk de laatste grote zitting was in deze spraakmakende zaak. Als de rechter toch vasthoudt aan haar eerdere beslissing dat de beloning niet door de beugel kan, kan Musk nog in beroep bij het Hooggerechtshof van Delaware.
Musk en Tornetta zelf waren niet aanwezig.
Verhuizing hoofdkantoor
De zaak heeft wereldwijd veel aandacht getrokken. Meer dan 8000 Tesla-aandeelhouders stuurden brieven naar de rechter waarin ze hun mening gaven. En Musk was zo boos over de eerdere beslissing van de rechter om de beloning blokkeren, dat hij een formele verhuizing van Tesla in gang zette van de staat Delaware naar Texas, waar het hoofdkantoor van de autofabrikant ook staat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.
11 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.
39 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.
1 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad Luleå in het noorden van Zweden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.
2 uur geledenENSCHEDE/GULPEN (ANP) - Bierbrouwer Grolsch uit Enschede neemt zijn Limburgse branchegenoot Gulpener over. Grolsch bezat al 15 procent van Gulpener en neemt nu ook de rest van het bedrijf uit Gulpen over. Financiële details werden niet bekendgemaakt.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Europese Commissie stelt voor de importtarieven op de meeste Armeense producten af te schaffen, meldt haar voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een bezoek aan de hoofdstad Jerevan. Het gaat om het afschaffen van tarieven voor ongeveer 80 procent van de Armeense producten.
3 uur geleden