Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter kan niets met klachten over bezwaartermijn verkeersboetes

Rechter kan niets met klachten over bezwaartermijn verkeersboetes

UTRECHT (ANP) - Het heeft geen zin om naar de rechter te stappen als het Openbaar Ministerie te lang op zich laat wachten om een bezwaar tegen een opgelegde verkeersboete te behandelen. Dat oordeelt de rechtbank in Utrecht in een uitspraak over 433 zaken.

Het gaat om kleine verkeersdelicten die worden afgedaan met een boete. Het OM mag maximaal een half jaar de tijd nemen om een bezwaar te behandelen, maar die termijn wordt niet altijd gehaald. "Het enige wat de rechter kan, is vaststellen dat het Openbaar Ministerie te laat is", zegt een woordvoerder van de rechtbank. De bestuursrechter kan de procedure niet versnellen.

De 433 zaken waren aangespannen door een juridisch bureau dat was ingeschakeld door de app Bonnetje. Volgens de rechtbank heeft het er "alle schijn van dat er zonder enige selectie simpelweg een groot aantal zaken over de schutting van de rechtbank is gegooid". Dit bezorgt zowel de rechtbank als het OM onnodig veel werk, "omdat iedere zaak moet worden geregistreerd en er een dossier moet worden gemaakt".

De rechtbank ziet een enorme instroom aan verkeerszaken. Alleen al bij de rechtbank Midden-Nederland gaat het om duizenden zaken. "Veel meer dan de rechtbank met de schaarse rechterscapaciteit kan behandelen."

Meer uit Binnenland

Even tot Hier haalt ruim 3,1 miljoen euro op voor Oekraïne

ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.

1 uur geleden
Twee zwaargewonde kinderen in woning vermeende spookrijder A58

MOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.

1 uur geleden
KNMI waarschuwt ook voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.

1 uur geleden
Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

3 uur geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

4 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

5 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

9 uur geleden