Rechter is bereid om dwangsom tegen Trump te stoppen
WASHINGTON (ANP) - Een rechter in de zaak rond mogelijk financieel gerommel door de voormalige Amerikaanse president Donald Trump, is bereid te stoppen met de dwangsom die hij heeft opgelegd. Trump moet dan wel aan bepaalde voorwaarden voldoen, zoals het betalen van 110.000 dollar boete, melden Amerikaanse media.
De rechter legde een dwangsom van 10.000 euro per dag op, omdat Trump niet reageerde op een dagvaarding. Trump zelf noemde dat oneerlijk. Hij zou "miljoenen en miljoenen pagina's" hebben overhandigd aan de openbaar aanklager van New York die onderzoek doet naar de Trump Organization, het zakelijk vehikel van de Trumps.
Behalve het voldoen van elf dagen dwangsom, moet Trump voor eind volgende week ook meer "bevredigende" verklaringen overhandigen, bijvoorbeeld van zijn persoonlijke medewerkers. Ook moet het bedrijf dat hij heeft ingeschakeld om de bestanden van de Trump Organization te doorzoeken met een verslag komen. De rechter rekent elf dagen, omdat de ex-president en zijn advocaten onlangs al met aanvullende verklaringen over de brug kwamen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.
9 uur geleden