Rechter is bereid om dwangsom tegen Trump te stoppen
WASHINGTON (ANP) - Een rechter in de zaak rond mogelijk financieel gerommel door de voormalige Amerikaanse president Donald Trump, is bereid te stoppen met de dwangsom die hij heeft opgelegd. Trump moet dan wel aan bepaalde voorwaarden voldoen, zoals het betalen van 110.000 dollar boete, melden Amerikaanse media.
De rechter legde een dwangsom van 10.000 euro per dag op, omdat Trump niet reageerde op een dagvaarding. Trump zelf noemde dat oneerlijk. Hij zou "miljoenen en miljoenen pagina's" hebben overhandigd aan de openbaar aanklager van New York die onderzoek doet naar de Trump Organization, het zakelijk vehikel van de Trumps.
Behalve het voldoen van elf dagen dwangsom, moet Trump voor eind volgende week ook meer "bevredigende" verklaringen overhandigen, bijvoorbeeld van zijn persoonlijke medewerkers. Ook moet het bedrijf dat hij heeft ingeschakeld om de bestanden van de Trump Organization te doorzoeken met een verslag komen. De rechter rekent elf dagen, omdat de ex-president en zijn advocaten onlangs al met aanvullende verklaringen over de brug kwamen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
3 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
6 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
7 uur geleden