Rechter is bereid om dwangsom tegen Trump te stoppen
WASHINGTON (ANP) - Een rechter in de zaak rond mogelijk financieel gerommel door de voormalige Amerikaanse president Donald Trump, is bereid te stoppen met de dwangsom die hij heeft opgelegd. Trump moet dan wel aan bepaalde voorwaarden voldoen, zoals het betalen van 110.000 dollar boete, melden Amerikaanse media.
De rechter legde een dwangsom van 10.000 euro per dag op, omdat Trump niet reageerde op een dagvaarding. Trump zelf noemde dat oneerlijk. Hij zou "miljoenen en miljoenen pagina's" hebben overhandigd aan de openbaar aanklager van New York die onderzoek doet naar de Trump Organization, het zakelijk vehikel van de Trumps.
Behalve het voldoen van elf dagen dwangsom, moet Trump voor eind volgende week ook meer "bevredigende" verklaringen overhandigen, bijvoorbeeld van zijn persoonlijke medewerkers. Ook moet het bedrijf dat hij heeft ingeschakeld om de bestanden van de Trump Organization te doorzoeken met een verslag komen. De rechter rekent elf dagen, omdat de ex-president en zijn advocaten onlangs al met aanvullende verklaringen over de brug kwamen.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israƫlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
7 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
11 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geƫmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
11 uur geleden