Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter in Peru beveelt vastname Fujimori

Rechter in Peru beveelt vastname Fujimori

LIMA (ANP) - Een rechter in Peru heeft dinsdag bevolen dat oppositieleider Keiko Fujimori terug naar de cel moet. Ze gaat voor 15 maanden de gevangenis in om aanklagers de gelegenheid te geven het witwasonderzoek tegen haar verder uit te voeren. Dat onderzoek maak onderdeel uit van corruptiezaak die draait om de financiering van haar verkiezingscampagne om president te worden.

Fujimori heeft al eerder 13 maanden in de cel doorgebracht, maar werd door het Peruaanse constitutioneel hof in november vorig jaar vrijgelaten. Het hof oordeelde dat het te lang duurde voordat er een concrete aanklacht tegen haar werd ingediend. De aanklagers zijn tegen dat besluit in beroep gegaan.

Aanklagers zeiden eerder dat ze een criminele organisatie leidde en miljoenen dollars ontving van de Braziliaanse bouwgigant Odebrecht tijdens haar verkiezingscampagne in 2011. Fujimori ontkent de beschuldigingen.

Fujimori is de dochter van de autoritaire Peruaanse ex-president Alberto Fujimori, die een 25-jarige gevangenisstraf uitzit voor mensenrechtenschendingen en corruptie.

Meer uit Buitenland

Iran hangt tweetal op voor deelname antiregeringsdemonstraties

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee mannen opgehangen voor deelname aan antiregeringsdemonstraties, meldt de Iraanse nieuwssite van de rechtspraak, Mizan Online. Ze zijn schuldig bevonden aan betrokkenheid bij "de rellen van januari die leidden tot de dood van vier leden van de veiligheidstroepen" in de noordoostelijke stad Mashhad.

12 minuten geleden
Netanyahu klaagt media aan om bericht over waarschuwing 7 oktober

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.

6 uur geleden
Hegseth wil nog minder topofficieren in top krijgsmacht VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.

8 uur geleden
Hooggerechtshof staat uitzetting migranten naar derde landen toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.

10 uur geleden
Meer dan vierhonderd arrestaties bij schoolprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.

11 uur geleden
Politie VK: geen explosieven aangetroffen in busjes bij RAF-basis

LONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.

13 uur geleden
El Mansouri premier Marokko, eerste vrouw op deze positie

RABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.

14 uur geleden