Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter in Georgia verwerpt deel aanklachten tegen Trump

Rechter in Georgia verwerpt deel aanklachten tegen Trump

ATLANTA (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat Georgia heeft een deel van de aanklachten tegen oud-president Donald Trump verworpen in de zaak rond verkiezingsfraude. Zes van de 41 aanklachten tegen Trump en zijn medeverdachten worden ingetrokken omdat de beschuldigingen "niet gedetailleerd genoeg" zijn.

Trump wordt met achttien medeverdachten vervolgd voor hun pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 terug te draaien. Het gaat onder meer om het verspreiden van onjuiste informatie over verkiezingsfraude, het samenzweren en het lastigvallen van stembureaumedewerkers.

De aanklachten die zijn ingetrokken draaien om mensen die onder druk zouden zijn gezet om hun eed te breken. Trump belde onder anderen met de staatssecretaris van Georgia Brad Raffensperger en vroeg hem om "genoeg stemmen te vinden" om in de staat toch te winnen van de Democraat Joe Biden.

Belangrijkste aanklachten

Drie van de zes geschrapte aanklachten gaan over Trump, maar de belangrijkste aanklachten tegen hem staan nog wel overeind. Ook beschuldigingen tegen zijn voormalige advocaat Rudy Giuliani en stafchef Mark Meadows zijn ingetrokken. Trump, die in november weer president hoopt te worden, zegt onschuldig te zijn en noemt de zaak politiek gemotiveerd.

De uitspraak van de rechter Scott McAfee komt vlak voordat ook een andere uitspraak van hem verwacht wordt. McAfee moet besluiten of de openbare aanklager Fani Willis van de zaak gehaald moet worden, omdat ze een romantische relatie heeft met een advocaat die ze heeft aangesteld. Daardoor zou de zaak flinke vertraging kunnen oplopen.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde kondigt wraak aan na dood Khamenei

TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.

2 uur geleden
Krant: VS vielen Iran aan na druk vanuit Israël en Saudi-Arabië

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.

2 uur geleden
Trump: diplomatieke oplossing voor Iran blijft mogelijk

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.

2 uur geleden
Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

4 uur geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

4 uur geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

5 uur geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

6 uur geleden