Rechter hoort getuigen in zaak-Poch
POCHROTTERDAM (ANP) - In de zaak-Julio Poch hoort de rechter-commissaris in Rotterdam maandag en dinsdag onder anderen oud-Justitieminister Ernst Hirsch Ballin en oud-directeur Michiel Meijer van Transavia als getuige. De oud-Transaviapiloot bereidt aan de hand van die verhoren een schadeclaim tegen de Staat voor van circa 5 miljoen euro. De getuigenverhoren zijn openbaar.
De rechter begint maandag met Meijer. 's Middags volgt het verhoor van de oud-president van de Argentijnse Rekenkamer Leonardo Despouy, via een videoverbinding met Argentinië. Dinsdag staan de verhoren van hoofdofficier van justitie Guus Schram en Hirsch Ballin op het programma.
Poch (67) werd in 2009 door Spanje uitgeleverd aan Argentinië, nadat hij daar was aangehouden. Hij denkt onder meer dat Nederland onzuivere politieke motieven heeft gehad om hem in handen van de Argentijnse justitie te spelen. Poch heeft in Argentinië terechtgestaan voor zijn betrokkenheid bij zogeheten dodenvluchten ten tijde van het regime van dictator Jorge Videla, eind jaren tachtig. Tegenstanders van het regime werden daarbij levend uit vliegtuigen gegooid. Poch werd na acht jaar voorarrest vrijgesproken. Er loopt nog een hoger beroep.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
1 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
1 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.
8 uur geleden