Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter hoort getuigen in zaak-Poch

Rechter hoort getuigen in zaak-Poch

POCHROTTERDAM (ANP) - In de zaak-Julio Poch hoort de rechter-commissaris in Rotterdam maandag en dinsdag onder anderen oud-Justitieminister Ernst Hirsch Ballin en oud-directeur Michiel Meijer van Transavia als getuige. De oud-Transaviapiloot bereidt aan de hand van die verhoren een schadeclaim tegen de Staat voor van circa 5 miljoen euro. De getuigenverhoren zijn openbaar.

De rechter begint maandag met Meijer. 's Middags volgt het verhoor van de oud-president van de Argentijnse Rekenkamer Leonardo Despouy, via een videoverbinding met Argentinië. Dinsdag staan de verhoren van hoofdofficier van justitie Guus Schram en Hirsch Ballin op het programma.

Poch (67) werd in 2009 door Spanje uitgeleverd aan Argentinië, nadat hij daar was aangehouden. Hij denkt onder meer dat Nederland onzuivere politieke motieven heeft gehad om hem in handen van de Argentijnse justitie te spelen. Poch heeft in Argentinië terechtgestaan voor zijn betrokkenheid bij zogeheten dodenvluchten ten tijde van het regime van dictator Jorge Videla, eind jaren tachtig. Tegenstanders van het regime werden daarbij levend uit vliegtuigen gegooid. Poch werd na acht jaar voorarrest vrijgesproken. Er loopt nog een hoger beroep.

Meer uit Binnenland

Kinderen vanaf 2027 gratis met ov, korting 65-plussers verdwijnt

UTRECHT (ANP) - Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis met het openbaar vervoer in heel Nederland. Dat meldt DOVA, een samenwerkingsverband van provincies en regio's die hierover gaan. De organisatie maakt daarnaast bekend dat een landelijke korting voor alle mensen vanaf 65 jaar en ouder in bus, tram en metro stopt op 1 januari volgend jaar. Dit is tegen het zere been van ouderenorganisaties.

1 uur geleden
Harrie Jekkers geëerd met eigen miniatuurbeeld in Madurodam

DEN HAAG (ANP) - Cabaretier Harrie Jekkers krijgt een eigen miniatuurbeeld in de Haagse miniatuurstad Madurodam. Dat heeft het management van Jekkers bevestigd na berichtgeving van Omroep West. Het exemplaar geldt als eerbetoon voor de 75-jarige zanger, die dit weekend definitief afscheid neemt van het podium in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag.

1 uur geleden
Gemeente IJsselstein over noodopvang: had zorgvuldiger gemoeten

IJSSELSTEIN (ANP) - De gemeente IJsselstein had in aanloop naar de opening van een noodopvang voor asielzoekers een aantal zaken anders aan moeten pakken. Dat schrijft burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente aan de raad, die woensdagavond over de noodopvang debatteert. Hoewel veel dingen in de voorbereiding goed zijn gegaan, had de gemeente een aantal zaken naar eigen zeggen beter kunnen doordenken.

2 uur geleden
Gaslekkage met brand in Gelderse Asperen

ASPEREN (ANP) - In de Gelderse plaats Asperen is in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Verlengde Middelweg een brand ontstaan door een gaslekkage, zo meldt de veiligheidsregio. De hulpdiensten zijn ter plaatse om de brand te bestrijden.

6 uur geleden
Brandbare vloeistof vrijgekomen door lek bedrijf in Almelo

ALMELO (ANP) - Een kleurloze brandbare vloeistof is dinsdag om 19.00 uur aangetroffen in een sloot op een bedrijventerrein in Almelo, zo meldt de brandweer in een bericht. De vloeistof, die werd gevonden op het bedrijvenpark Twente, wordt gebruikt in de chemische industrie.

9 uur geleden
Appartementen ontruimd in Eindhoven na vondst explosief materiaal

EINDHOVEN (ANP) - Aan de Brahmslaan in Eindhoven zijn dinsdagavond acht woningen ontruimd nadat er explosief materiaal was gevonden in een kelderbox. Dat meldt de politie. Ook zijn een aantal straten in de buurt afgezet.

13 uur geleden
Ook senaat stemt in met wet die flexwerkers meer zekerheid geeft

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft zoals verwacht ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. Een ruime meerderheid in de senaat stemde in, waardoor de wet in 2028 kan ingaan. Tijdelijke contracten zijn dan in principe alleen nog toegestaan voor flexibel werk. Het nulurencontract verdwijnt.

17 uur geleden