Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter: gokbedrijven moeten 400.000 euro aan spelers terugbetalen

Rechter: gokbedrijven moeten 400.000 euro aan spelers terugbetalen

ALMELO (ANP) - Twee gokbedrijven moeten het geld dat twee spelers met online gokken hebben verloren, aan hen terugbetalen. Dat heeft de rechtbank in Almelo bepaald. De spelers verloren in totaal ongeveer 400.000 euro. De gokbedrijven hadden geen vergunning. Het is voor het eerst dat een Nederlandse rechter besluit dat spelers hun geld van een illegaal gokbedrijf moeten terugkrijgen.

De spelers stapten naar de rechter, omdat ze vonden dat de bedrijven het verloren geld moesten terugbetalen. Een speler had 230.000 dollar verloren, de andere 187.000 euro. De Amsterdamse advocaat Benzi Loonstein, die hen vertegenwoordigde, spreekt van een "baanbrekend vonnis". Hij verwacht dat hiermee de deur wordt opengezet voor veel meer procedures van gedupeerde gokkers.

De rechtbank oordeelt dat de tussen het gokbedrijf en de speler gesloten kansspelovereenkomst door het overtreden van de Wet op de kansspelen nietig is. De gokbedrijven moeten de spelers hun geld daarom terugbetalen. De gokbedrijven erkennen dat zij geen vergunning hadden om in Nederland onlinekansspelen aan te bieden. Maar zij voerden aan dat het overtreden van het verbod van de Wet op de kansspelen niet leidt tot een nietige overeenkomst, omdat dat niet de strekking is van het verbod. De rechter was het hier niet mee eens.

Meer uit Financieel

Trump verlaagt importheffingen op landbouwmachines

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.

37 minuten geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Liander opgelopen tot 7300

ARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.

1 uur geleden
Inflatie stijgt tot 3,5 procent in mei door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.

1 uur geleden
Jonge ondernemers hebben miljoen meer nodig voor top 100 Quote

AMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.

2 uur geleden
Eurostar vervoert meer treinreizigers van en naar Nederland

BRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.

2 uur geleden
ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

8 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

8 uur geleden