Rechter: gokbedrijven moeten 400.000 euro aan spelers terugbetalen
ALMELO (ANP) - Twee gokbedrijven moeten het geld dat twee spelers met online gokken hebben verloren, aan hen terugbetalen. Dat heeft de rechtbank in Almelo bepaald. De spelers verloren in totaal ongeveer 400.000 euro. De gokbedrijven hadden geen vergunning. Het is voor het eerst dat een Nederlandse rechter besluit dat spelers hun geld van een illegaal gokbedrijf moeten terugkrijgen.
De spelers stapten naar de rechter, omdat ze vonden dat de bedrijven het verloren geld moesten terugbetalen. Een speler had 230.000 dollar verloren, de andere 187.000 euro. De Amsterdamse advocaat Benzi Loonstein, die hen vertegenwoordigde, spreekt van een "baanbrekend vonnis". Hij verwacht dat hiermee de deur wordt opengezet voor veel meer procedures van gedupeerde gokkers.
De rechtbank oordeelt dat de tussen het gokbedrijf en de speler gesloten kansspelovereenkomst door het overtreden van de Wet op de kansspelen nietig is. De gokbedrijven moeten de spelers hun geld daarom terugbetalen. De gokbedrijven erkennen dat zij geen vergunning hadden om in Nederland onlinekansspelen aan te bieden. Maar zij voerden aan dat het overtreden van het verbod van de Wet op de kansspelen niet leidt tot een nietige overeenkomst, omdat dat niet de strekking is van het verbod. De rechter was het hier niet mee eens.
Meer uit Financieel
MIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.
20 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.
36 minuten geledenWOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon gaat de komende jaren meer investeren in Europa. Daardoor neemt het aantal medewerkers van het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern in Europa naar verwachting met 25.000 toe. Op dit moment heeft Amazon 230.000 mensen in dienst in Europa.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.
2 uur geleden