Rechter: gedwongen overname Corendon door Sunweb te zwaar middel
AMSTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb hoeft branchegenoot Corendon niet gedwongen over te nemen. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald in het door Corendon aangespannen kort geding. De rechter vindt dat een gedwongen overname mogelijk te zware gevolgen heeft door de coronacrisis.
Sunweb trok zich op het laatste moment terug uit de voorgenomen overname van Corendon, een deal ter waarde van 146 miljoen euro. Volgens Sunweb had Corendon namelijk niet aan alle eisen voldaan, maar Corendon bestreed dat.
Volgens de rechter heeft Corendon wel aan alle voorwaarden voldaan, maar de partijen moeten van de rechter opnieuw om tafel gaan. Het is goed mogelijk dat Corendon in een bodemprocedure wel wint, aldus de rechter.
Vertrouwen
Ondanks die verwachting ziet Sunweb de bodemprocedure met vertrouwen tegemoet. Directeur van Sunweb Mattijs ten Brink verwacht dat met een grondiger onderzoek zal blijken dat Corendon niet aan alle eisen heeft voldaan. "We hebben gewonnen, het is tijd om vooruit te gaan", aldus Ten Brink. Hij geeft aan dat het niet zijn keus is om nog meer tijd te besteden aan de zaak en dat hij zijn energie liever wil steken in het managen van de huidige crisis.
Directeur van Corendon Steven van der Heijden zegt "sowieso in hoger beroep" te gaan. Verder wil Van der Heijden nog steeds met Sunweb om de tafel gaan. Over mogelijke nieuwe onderhandelingen kan de directeur niets zeggen.
De deal werd in juni vorig jaar beklonken. Volgens de advocaten van Corendon doet Sunweb er alles aan om onder de overname uit te komen, om het bedrijf uiteindelijk voor een lager bedrag te kunnen kopen. Dat ontkent Ten Brink stellig.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
12 uur geleden