Rechter Curaçao geeft hoge straffen aan moordenaars Mike Venema
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de rechter woensdag drie vrouwen en twee mannen tussen 23 en 33 jaar veroordeeld voor de moord op de Nederlander Mike Venema (53) in 2018. De hoofdverdachte, Suyati M., kreeg vijftien jaar gevangenisstraf terwijl er achttien jaar tegen haar was geëist. De verdachte Eurodis J. kreeg twaalf jaar, Shahier P. kreeg zeven jaar en Ervinella F. kreeg dertig maanden gevangenisstraf. Shakir C. kreeg jeugddetentie omdat hij ten tijde van de moord 16 jaar was.
Mike Venema werd op 12 september 2018 omgebracht in een huis in Jan Sofat. Nadat hij werd mishandeld en uiteindelijk vermoord, stopten de verdachten zijn lichaam in zijn pick-up en reden ermee naar een afgelegen plek aan de noordkant van het eiland. Vervolgens lieten ze de auto met zijn lichaam achter het stuur het water in rijden. Pas een half jaar later ontdekte een duiker de pick-up en de stoffelijke resten van het slachtoffer op de zeebodem.
Pas nadat de Peter R. de Vries Foundation ruim een jaar geleden een beloning van 100.000 euro had uitgeloofd, kwam er schot in de zaak en werden kort daarop de verdachten opgepakt, een deel op Curaçao en een deel in Nederland. Volgens het OM waren de laatste momenten van Venema's leven "een ware hel". Hij vocht voor zijn leven, werd gedrogeerd, mishandeld, aangereden en kreeg een injectie toegediend die uiteindelijk fatale gevolgen had.
De pers op Curaçao heeft uitgebreid geschreven over de zaak. Venema werd om het leven gebracht in de luxe woonwijk Jan Sofat waar een 'sekspool party' voor hem was georganiseerd met jonge vrouwen. De vijf verdachten spanden echter samen tegen Venema. Ze verklaarden dat ze hem wilden beroven, maar door het geweld dat ze gebruikten kwam hij te overlijden. De verdachten hebben twee weken om in hoger beroep te gaan.
Meer uit Binnenland
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
13 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
14 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
15 uur geleden