Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter Congo geeft 51 mensen doodstraf om moord VN-medewerkers

Rechter Congo geeft 51 mensen doodstraf om moord VN-medewerkers

KANANGA (ANP/AFP/RTR) - Een militair rechtbank in de Democratische Republiek Congo heeft zaterdag 51 personen, verscheidene bij verstek, ter dood veroordeeld wegens de moord op twee medewerkers van de Verenigde Naties in 2017. Hun executie in de opstandige regio Kasai schokte destijds de diplomatieke wereld en de internationale hulpverleningsorganisaties.

De Amerikaan Michael Sharp en de Zweeds-Canadese Zaida Catalán verdwenen toen ze in opdracht van de VN onderzoek deden naar het gebruikte geweld in Kasai door onder meer massagraven te laten openen. Hun lichamen werden enkele weken later gevonden. Catalán bleek onthoofd.

Het proces tegen de vele betrokkenen, van wie er nog 22 voortvluchtig zijn, vergde ruim vier jaar. De aanklagers van het hof in Kananga eisten tegen 51 van de 54 beschuldigden uiteindelijk de doodstraf. Die wordt in Congo vaak opgelegd in moordzaken maar in de praktijk betekent dat sinds 2003 gewoonlijk levenslange gevangenisstraf. De veroordeelden kunnen nog beroep aantekenen bij het Militair Hooggerechtshof in hoofdstad Kinshasa.

Meer uit Buitenland

Macron wil defensie-uitgaven versneld verhogen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron wil miljarden euro's extra uitgeven aan defensie. Dat kondigde hij zondag aan, een dag voor de nationale feestdag 'Quatorze Juillet'.

23 minuten geleden
Nigeriaanse oud-president Buhari overleden op 82-jarige leeftijd

LONDEN (ANP/AFP) - De voormalige Nigeriaanse president Muhammadu Buhari is zondag op 82-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de huidige president, Bola Tinubu. Buhari overleed in Londen "na een langdurige ziekte", aldus Tinubu.

2 uur geleden
Klein vliegtuig op weg naar Lelystad crasht bij vliegveld Londen

LONDEN (ANP) - Een klein privévliegtuig is neergestort bij vliegveld London Southend en in een enorme vuurbal geëxplodeerd. Dat melden Britse media, waaronder The Guardian en nieuwssite UKNIP.

3 uur geleden
Duitse president steunt herinvoering dienstplicht

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft zich uitgesproken voor de invoering van een nieuwe vorm van dienstplicht om de strijdkrachten van het land te versterken. In een interview met de zender ZDF wees hij op de veranderende veiligheidssituatie in Europa, de Russische oorlog in Oekraïne en de houding van de Amerikaanse regering tegenover de NAVO.

4 uur geleden
China en Rusland bespreken banden met VS en oorlog in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en China hebben met elkaar gesproken over de relaties van beide landen met de Verenigde Staten. Ook spraken de twee landen over het vooruitzicht op vrede in Oekraïne, zei het Russische ministerie in een verklaring.

4 uur geleden
Honderden ravers behandeld tijdens technoparade in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Brandweerlieden en hulpverleners hebben zaterdag honderden mensen behandeld tijdens de Berlijnse technoparade Rave the Planet. Dat melden de brandweer en de organisatoren van het evenement.

4 uur geleden
Israëlische raket doodt kinderen in Gaza bij waterdistributiepunt

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Een Israëlische raket heeft in het hart van de Gazastrook minstens acht Palestijnen gedood, voornamelijk kinderen. Dat melden lokale functionarissen. De raketaanval miste volgens een verklaring van het Israëlische leger door een "storing" zijn beoogde doel, een strijder van Islamitische Jihad. Het projectiel landde "tientallen meters van het doel", aldus het leger.

5 uur geleden