Rechter: complex voetbalclub OFC Oostzaan moet open
OOSTZAAN (ANP) - De kortgedingrechter in Noord-Holland heeft vrijdagavond bepaald dat het complex van de lokale voetbalclub OFC in Oostzaan zo snel mogelijk weer open moet zijn. Eerder vrijdag besloot de gemeente het sportpark vier weken te sluiten, omdat de openbare veiligheid onvoldoende zou kunnen worden gewaarborgd. De club spande daarop een kort geding aan tegen de gemeente.
Aanleiding voor het besluit van de gemeente is een aantal publicaties in lokale media over een vermeende relatie tussen de voetbalclub, aangetroffen handgranaten en het witwassen van crimineel geld.
Volgens die media bestaan er al sinds 2016 vragen over de geldstromen bij OFC. De voorzitter zou de club hebben gebruikt om crimineel geld wit te wassen, maar die verdenkingen zijn nooit bewezen. Vorig jaar werden er twee handgranaten gevonden op een bedrijventerrein in Oostzaan. Ook zou er geschoten zijn bij een woning. Volgens lokale media is er mogelijk een verband tussen deze incidenten en OFC.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
12 uur geleden