
Rechter: complex voetbalclub OFC Oostzaan moet open
OOSTZAAN (ANP) - De kortgedingrechter in Noord-Holland heeft vrijdagavond bepaald dat het complex van de lokale voetbalclub OFC in Oostzaan zo snel mogelijk weer open moet zijn. Eerder vrijdag besloot de gemeente het sportpark vier weken te sluiten, omdat de openbare veiligheid onvoldoende zou kunnen worden gewaarborgd. De club spande daarop een kort geding aan tegen de gemeente.
Aanleiding voor het besluit van de gemeente is een aantal publicaties in lokale media over een vermeende relatie tussen de voetbalclub, aangetroffen handgranaten en het witwassen van crimineel geld.
Volgens die media bestaan er al sinds 2016 vragen over de geldstromen bij OFC. De voorzitter zou de club hebben gebruikt om crimineel geld wit te wassen, maar die verdenkingen zijn nooit bewezen. Vorig jaar werden er twee handgranaten gevonden op een bedrijventerrein in Oostzaan. Ook zou er geschoten zijn bij een woning. Volgens lokale media is er mogelijk een verband tussen deze incidenten en OFC.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 2,4 miljoen jongeren zijn lid van een openbare bibliotheek, het hoogste aantal ooit. Dat is bijna driekwart van die leeftijdsgroep, meldt de KB. De organisatie, die vroeger de Koninklijke Bibliotheek heette, zegt dat ook meer jongvolwassenen lid zijn geworden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgers moeten meer betrokken worden bij besluitvorming en het werk van de overheid om de democratie in Nederland te versterken, stelt de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Burgers moeten het idee hebben dat naar hen wordt geluisterd en dat ze iets in te brengen hebben. Tegelijkertijd moet de overheid niet altijd toegeven aan druk vanuit de samenleving.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf vermeende leden van een groep soevereinen die verdacht worden van het plannen van een terroristische aanslag blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden woensdag bepaald op een eerste openbare zitting. De verdachten hadden gevraagd om hun proces in vrijheid af te wachten, maar de rechter wees dat af.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Twee mannen die woensdag in Leeuwarden voor de rechter stonden, ontkennen dat zij lid zijn van een groep soevereinen die terroristische aanslagen wilde plegen. Eerder op de middag stonden al drie anderen terecht in deze zaak.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Indien Israël bij de recente aanval op Doha in Qatar geen Hamasleiders heeft gedood, lukt dat een volgende keer. Dit zei de Israëlische ambassadeur in Washington, Yechiel Leiter. Dinsdag voerde Israël een luchtaanval uit op Doha om leiders van Hamas om te brengen. De politieke leiders wonen in Qatar en dat land behartigt bij internationale onderhandelingen over een bestand in de Gazastrook belangen van Hamas. Qatar blijft daarmee doorgaan.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Enkele tientallen mensen demonstreren woensdag voor de rechtbank in Leeuwarden. Daar is de eerste openbare zitting aanstaande tegen vijf verdachten die volgens het Openbaar Ministerie een crimineel netwerk vormen dat met geweld de democratische rechtsorde wil ondermijnen.
20 uur geledenWIJDEWORMER (ANP) - Bij de wedstrijd tussen Jong AZ en Vitesse vrijdagavond geldt vooralsnog geen noodverordening. Er zijn "geen signalen die aanleiding geven tot het instellen" van zulke maatregelen, laat de gemeente Wormerland in Noord-Holland weten.
21 uur geleden