Rechter blokkeert voorlopig Trumps decreet tegen transgenderzorg
GREENBELT (ANP/RTR) - Een Amerikaanse federale rechter heeft de overheid voorlopig verboden om een decreet van Donald Trump uit te voeren dat genderbevestigende behandelingen voor minderjarigen verbiedt. Familieleden van jonge transpersonen en lhbti-organisaties hadden daarom gevraagd.
Trump gaf eind januari een decreet uit waarin stond dat de Verenigde Staten "de zogenoemde 'transitie' van een kind van het ene geslacht naar het andere niet zullen betalen, propageren, bevorderen, helpen of ondersteunen". Het ministerie van Volksgezondheid en Sociale Zaken kreeg opdracht "om alle passende maatregelen te nemen om een einde te maken aan de chemische en chirurgische verminking van kinderen".
Door het decreet dreigden jongeren tot 19 jaar niet meer behandeld te kunnen worden. Soms gaat het daarbij om operaties, in andere gevallen bijvoorbeeld om puberteitsremmers of hormonen. In de zaak bij de rechter in Maryland zeiden de klagers dat ziekenhuizen na het decreet van Trump meteen afspraken afzegden, waardoor de patiënten geen zorg meer kregen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
56 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
18 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
19 uur geleden