Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter blokkeert verkoop Infowars van Alex Jones aan The Onion

Rechter blokkeert verkoop Infowars van Alex Jones aan The Onion

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse faillissementsrechter heeft dinsdag de satirische nieuwssite The Onion verboden de website Infowars van complotdenker Alex Jones te kopen. De rechter oordeelde dat de faillissementsveiling in november niet het hoogst mogelijke bod had opgeleverd.

InfoWars werd in november geveild om geld op te halen voor een schadevergoeding die Jones moet betalen aan de nabestaanden van slachtoffers van een dodelijke aanval in de plaats Newtown. In 2012 kwamen daar op de Sandy Hook-basisschool 26 mensen om het leven door een schietpartij, onder wie vooral kinderen van 6 en 7 jaar oud. Jones beweerde herhaaldelijk dat de aanval in scène was gezet en dat ouders van de dode kinderen acteurs waren. Hij moet de nabestaanden daarom bijna 1,5 miljard dollar (ruim 1,4 miljard euro) betalen.

The Onion werd tijdens de veiling uitgeroepen tot winnende bieder voor Infowars, maar Jones en First American United Companies, het aan Jones gelieerde bedrijf, betoogden dat het verkoopproces was bezoedeld omdat The Onion te veel krediet had gekregen voor de steun van families die grote schadevergoedingen toegewezen hadden gekregen.

De CEO van The Onion, Ben Collins, zei dat het bedrijf diep teleurgesteld is in de beslissing van de rechter, maar nog steeds geïnteresseerd is in de aankoop van Infowars en het maken van een "beter, grappiger internet". The Onion had gepland om Infowars in 2025 opnieuw te lanceren, maar dan als een satirische site vol met "merkbaar minder haatdragende desinformatie" dan voorheen.

Meer uit Buitenland

Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

3 uur geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

3 uur geleden
Landen rond Noordzee scherper op beveiliging onderzeekabels

HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.

5 uur geleden
VN: 3 miljoen ontheemde Soedanezen keerden terug naar huis

KHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.

5 uur geleden
Voor altijd 'sterke' troepenmacht VS in Europa, verzekert Rutte

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.

5 uur geleden
Opwekking energie en veiligheid steeds meer verweven op Noordzee

HAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.

5 uur geleden
Premier Hongarije beschuldigt Oekraïne van politieke inmenging

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.

5 uur geleden