Rechter blokkeert verkoop Infowars van Alex Jones aan The Onion
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse faillissementsrechter heeft dinsdag de satirische nieuwssite The Onion verboden de website Infowars van complotdenker Alex Jones te kopen. De rechter oordeelde dat de faillissementsveiling in november niet het hoogst mogelijke bod had opgeleverd.
InfoWars werd in november geveild om geld op te halen voor een schadevergoeding die Jones moet betalen aan de nabestaanden van slachtoffers van een dodelijke aanval in de plaats Newtown. In 2012 kwamen daar op de Sandy Hook-basisschool 26 mensen om het leven door een schietpartij, onder wie vooral kinderen van 6 en 7 jaar oud. Jones beweerde herhaaldelijk dat de aanval in scène was gezet en dat ouders van de dode kinderen acteurs waren. Hij moet de nabestaanden daarom bijna 1,5 miljard dollar (ruim 1,4 miljard euro) betalen.
The Onion werd tijdens de veiling uitgeroepen tot winnende bieder voor Infowars, maar Jones en First American United Companies, het aan Jones gelieerde bedrijf, betoogden dat het verkoopproces was bezoedeld omdat The Onion te veel krediet had gekregen voor de steun van families die grote schadevergoedingen toegewezen hadden gekregen.
De CEO van The Onion, Ben Collins, zei dat het bedrijf diep teleurgesteld is in de beslissing van de rechter, maar nog steeds geïnteresseerd is in de aankoop van Infowars en het maken van een "beter, grappiger internet". The Onion had gepland om Infowars in 2025 opnieuw te lanceren, maar dan als een satirische site vol met "merkbaar minder haatdragende desinformatie" dan voorheen.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
3 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
4 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
16 uur geleden