Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter blokkeert verkoop Infowars van Alex Jones aan The Onion

Rechter blokkeert verkoop Infowars van Alex Jones aan The Onion

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse faillissementsrechter heeft dinsdag de satirische nieuwssite The Onion verboden de website Infowars van complotdenker Alex Jones te kopen. De rechter oordeelde dat de faillissementsveiling in november niet het hoogst mogelijke bod had opgeleverd.

InfoWars werd in november geveild om geld op te halen voor een schadevergoeding die Jones moet betalen aan de nabestaanden van slachtoffers van een dodelijke aanval in de plaats Newtown. In 2012 kwamen daar op de Sandy Hook-basisschool 26 mensen om het leven door een schietpartij, onder wie vooral kinderen van 6 en 7 jaar oud. Jones beweerde herhaaldelijk dat de aanval in scène was gezet en dat ouders van de dode kinderen acteurs waren. Hij moet de nabestaanden daarom bijna 1,5 miljard dollar (ruim 1,4 miljard euro) betalen.

The Onion werd tijdens de veiling uitgeroepen tot winnende bieder voor Infowars, maar Jones en First American United Companies, het aan Jones gelieerde bedrijf, betoogden dat het verkoopproces was bezoedeld omdat The Onion te veel krediet had gekregen voor de steun van families die grote schadevergoedingen toegewezen hadden gekregen.

De CEO van The Onion, Ben Collins, zei dat het bedrijf diep teleurgesteld is in de beslissing van de rechter, maar nog steeds geïnteresseerd is in de aankoop van Infowars en het maken van een "beter, grappiger internet". The Onion had gepland om Infowars in 2025 opnieuw te lanceren, maar dan als een satirische site vol met "merkbaar minder haatdragende desinformatie" dan voorheen.

Meer uit Buitenland

Aantal stembureaus in Peru maandag opnieuw open na vertragingen

LIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.

49 minuten geleden
Trump: geen fan van de paus, noemt hem zwak en verschrikkelijk

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.

2 uur geleden
Buitenlandminister Iran: waren dit weekend dicht bij deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.

5 uur geleden
Magyar belooft eerlijker systeem in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.

5 uur geleden
Leger VS begint maandag blokkade alle schepen van en naar Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden
Bloomberg: VK doet niet mee met VS aan blokkade Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
VN-macht in Libanon: Israëlische tank ramde voertuigen in zuiden

BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.

8 uur geleden