Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter blokkeert verkoop Infowars van Alex Jones aan The Onion

Rechter blokkeert verkoop Infowars van Alex Jones aan The Onion

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse faillissementsrechter heeft dinsdag de satirische nieuwssite The Onion verboden de website Infowars van complotdenker Alex Jones te kopen. De rechter oordeelde dat de faillissementsveiling in november niet het hoogst mogelijke bod had opgeleverd.

InfoWars werd in november geveild om geld op te halen voor een schadevergoeding die Jones moet betalen aan de nabestaanden van slachtoffers van een dodelijke aanval in de plaats Newtown. In 2012 kwamen daar op de Sandy Hook-basisschool 26 mensen om het leven door een schietpartij, onder wie vooral kinderen van 6 en 7 jaar oud. Jones beweerde herhaaldelijk dat de aanval in scène was gezet en dat ouders van de dode kinderen acteurs waren. Hij moet de nabestaanden daarom bijna 1,5 miljard dollar (ruim 1,4 miljard euro) betalen.

The Onion werd tijdens de veiling uitgeroepen tot winnende bieder voor Infowars, maar Jones en First American United Companies, het aan Jones gelieerde bedrijf, betoogden dat het verkoopproces was bezoedeld omdat The Onion te veel krediet had gekregen voor de steun van families die grote schadevergoedingen toegewezen hadden gekregen.

De CEO van The Onion, Ben Collins, zei dat het bedrijf diep teleurgesteld is in de beslissing van de rechter, maar nog steeds geïnteresseerd is in de aankoop van Infowars en het maken van een "beter, grappiger internet". The Onion had gepland om Infowars in 2025 opnieuw te lanceren, maar dan als een satirische site vol met "merkbaar minder haatdragende desinformatie" dan voorheen.

Meer uit Buitenland

Vietnam herdenkt 50 jaar einde oorlog

HANOI (ANP/AFP) - De val van de Vietnamese stad Saigon, toen communistische troepen de zuidelijke stad volledig innamen, is woensdag precies vijftig jaar geleden. De val betekende het einde van de Vietnamoorlog en de hereniging van het Zuidoost-Aziatische land. In heel Vietnam wordt deze dag gevierd, onder meer met een grote militaire parade.

25 minuten geleden
Canadese liberalen halen net geen meerderheid in parlement

OTTAWA (ANP) - De Liberale Partij van de Canadese premier Mark Carney heeft bij de verkiezingen van maandag 169 van de 343 zetels behaald. De liberalen hadden drie zetels meer nodig voor een parlementaire meerderheid. Dat blijkt uit de definitieve resultaten die verkiezingsorgaan Elections Canada dinsdag heeft bekendgemaakt.

2 uur geleden
Zweedse politie: drie doden door schietpartij Uppsala

UPPSALA (ANP) - In de Zweedse stad Uppsala zijn drie mensen doodgeschoten. De politie heeft dat bevestigd na berichtgeving door Zweedse media. Zender TV4 meldt dat er in een kapsalon is geschoten.

10 uur geleden
Meerdere doden in Spanje door stroomstoring

MADRID (ANP) - De enorme en langdurige stroomstoring van maandag heeft in Spanje aan zeker vijf mensen het leven gekost. Volgens de Spaanse krant El País kwamen bij Ourense (Galicië) een echtpaar en hun zoon om het leven door koolmonoxidevergiftiging omdat ze een slecht werkende stroomgenerator gebruikten.

13 uur geleden
Frankrijk beschuldigt Russische geheime dienst van cyberaanvallen

PARIJS (ANP/AFP) - De Russische militaire inlichtingendienst zit achter een reeks cyberaanvallen in Frankrijk, waaronder die op het campagneteam van president Emmanuel Macron in 2017. Volgens het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken waren aanvallen ook gericht tegen organisaties in de defensie- en de financiële en economische sector. Ook een sportorganisatie die betrokken was bij de Olympische en Paralympische Spelen van 2024 werd slachtoffer.

13 uur geleden
VN: in 10 jaar 72.000 migranten tijdens reis omgekomen of vermist

BERLIJN (ANP) - In tien jaar tijd zijn wereldwijd meer dan 72.000 migranten omgekomen of vermist geraakt tijdens hun reis. Dat staat in een nieuw rapport van de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

15 uur geleden
Spaanse commissie moet oorzaak stroomstoring achterhalen

MADRID (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Spaanse regering heeft een commissie aangesteld om de oorzaken van de landelijke stroomstoring te onderzoeken. Premier Pedro Sánchez stelde dat dat nodig is om te voorkomen dat zo'n grote stroomuitval nog eens gebeurt.

17 uur geleden