Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump
MIAMI (ANP/RTR) - Een rapport over de rechtszaak tegen aanstaand Amerikaans president Donald Trump over het achterhouden van geheime documenten mag voorlopig niet worden gepubliceerd. De rechter in Florida besloot dat de bevindingen van het onderzoek nog niet openbaar gemaakt mogen worden.
Trump werd vervolgd omdat hij bij zijn vertrek uit het Witte Huis in 2021 allerlei documenten had meegenomen naar zijn landgoed in Mar-a-Lago. Afgelopen zomer heeft de rechter die hele zaak al verworpen omdat de speciale aanklager, Jack Smith, volgens haar op een onrechtmatige manier was benoemd.
De aanklagers wilden mogelijk wel het resultaat van het onderzoek naar buiten brengen, maar dat mag voorlopig niet. De rechter wil dat er in elk geval wordt gewacht tot een andere rechter zich heeft uitgesproken over een beroep van anderen die ook terechtstonden in deze zaak.
Trump noemde de beslissing van de rechter "geweldig nieuws". Hij herhaalde zijn beweringen dat het een politiek proces was. "Het was een nepzaak tegen een politieke tegenstander."
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.
12 minuten geledenOSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
21 minuten geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
1 uur geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
5 uur geleden