Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump
MIAMI (ANP/RTR) - Een rapport over de rechtszaak tegen aanstaand Amerikaans president Donald Trump over het achterhouden van geheime documenten mag voorlopig niet worden gepubliceerd. De rechter in Florida besloot dat de bevindingen van het onderzoek nog niet openbaar gemaakt mogen worden.
Trump werd vervolgd omdat hij bij zijn vertrek uit het Witte Huis in 2021 allerlei documenten had meegenomen naar zijn landgoed in Mar-a-Lago. Afgelopen zomer heeft de rechter die hele zaak al verworpen omdat de speciale aanklager, Jack Smith, volgens haar op een onrechtmatige manier was benoemd.
De aanklagers wilden mogelijk wel het resultaat van het onderzoek naar buiten brengen, maar dat mag voorlopig niet. De rechter wil dat er in elk geval wordt gewacht tot een andere rechter zich heeft uitgesproken over een beroep van anderen die ook terechtstonden in deze zaak.
Trump noemde de beslissing van de rechter "geweldig nieuws". Hij herhaalde zijn beweringen dat het een politiek proces was. "Het was een nepzaak tegen een politieke tegenstander."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat bericht het Amerikaanse MS Now, het voormalige MSNBC. De autoriteiten hebben de aankomst van Maduro nog niet bevestigd.
5 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.
4 uur geleden