
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump
MIAMI (ANP/RTR) - Een rapport over de rechtszaak tegen aanstaand Amerikaans president Donald Trump over het achterhouden van geheime documenten mag voorlopig niet worden gepubliceerd. De rechter in Florida besloot dat de bevindingen van het onderzoek nog niet openbaar gemaakt mogen worden.
Trump werd vervolgd omdat hij bij zijn vertrek uit het Witte Huis in 2021 allerlei documenten had meegenomen naar zijn landgoed in Mar-a-Lago. Afgelopen zomer heeft de rechter die hele zaak al verworpen omdat de speciale aanklager, Jack Smith, volgens haar op een onrechtmatige manier was benoemd.
De aanklagers wilden mogelijk wel het resultaat van het onderzoek naar buiten brengen, maar dat mag voorlopig niet. De rechter wil dat er in elk geval wordt gewacht tot een andere rechter zich heeft uitgesproken over een beroep van anderen die ook terechtstonden in deze zaak.
Trump noemde de beslissing van de rechter "geweldig nieuws". Hij herhaalde zijn beweringen dat het een politiek proces was. "Het was een nepzaak tegen een politieke tegenstander."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun sluit normalisatie tussen zijn land en Israël uit. Hij hoopt wel op vreedzame betrekkingen met het zuidelijke buurland, dat nog steeds delen van Zuid-Libanon bezet.
3 uur geledenAMMAN (ANP) - De topman van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) stelt dat het hoog tijd is om in actie te komen voor de inwoners van Gaza. "Onder ons toezicht is Gaza het kerkhof van kinderen en uitgehongerde mensen geworden", verklaart hij op X.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
5 uur geleden