Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump
MIAMI (ANP/RTR) - Een rapport over de rechtszaak tegen aanstaand Amerikaans president Donald Trump over het achterhouden van geheime documenten mag voorlopig niet worden gepubliceerd. De rechter in Florida besloot dat de bevindingen van het onderzoek nog niet openbaar gemaakt mogen worden.
Trump werd vervolgd omdat hij bij zijn vertrek uit het Witte Huis in 2021 allerlei documenten had meegenomen naar zijn landgoed in Mar-a-Lago. Afgelopen zomer heeft de rechter die hele zaak al verworpen omdat de speciale aanklager, Jack Smith, volgens haar op een onrechtmatige manier was benoemd.
De aanklagers wilden mogelijk wel het resultaat van het onderzoek naar buiten brengen, maar dat mag voorlopig niet. De rechter wil dat er in elk geval wordt gewacht tot een andere rechter zich heeft uitgesproken over een beroep van anderen die ook terechtstonden in deze zaak.
Trump noemde de beslissing van de rechter "geweldig nieuws". Hij herhaalde zijn beweringen dat het een politiek proces was. "Het was een nepzaak tegen een politieke tegenstander."
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus maakt zich op voor nieuwe pogingen om lid te worden van de NAVO nu het wordt bestookt met Iraanse drones. "Als het kon, zouden we morgen al een aanvraag indienen", zegt president Nikos Christodoulides.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De EU moet de productie van luchtafweer- en antiballistische raketten fors verhogen, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius vrijdag in Polen. Door de Iraanse crisis is dat volgens hem nog urgenter geworden. De Amerikanen zijn niet in staat om voldoende van deze raketten te leveren voor zowel de Golfstaten, als het Amerikaanse leger als voor Oekraïne, zei Kubilius.
2 uur geleden