Rechter blokkeert Braziliaanse bankrekeningen Starlink van Musk
BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een rechter van het Braziliaanse hooggerechtshof heeft de bankrekeningen van internetaanbieder Starlink in het Zuid-Amerikaanse land geblokkeerd. Op die manier zou eigenaar Elon Musk gedwongen moeten worden boetes te betalen die zijn opgelegd aan een ander bedrijf van hem, het socialemediaplatform X.
De opdracht om de rekeningen van Starlink te blokkeren werd al op 18 augustus uitgevaardigd, meldde de lokale nieuwswebsite G1. Een ingewijde bevestigde het bericht aan financieel persbureau Bloomberg, maar het hooggerechtshof van Brazilië onthield zich van commentaar.
Musk haalde op X uit naar de rechter, Alexandre de Moraes, en noemde hem een "dictator" en een "crimineel die zich voordoet als rechter". De rechter dreigde op zijn beurt X in Brazilië te blokkeren als het socialemediabedrijf geen juridische vertegenwoordiger in het land aanstelt.
Musk heeft kortgeleden al gedreigd het kantoor van X in Brazilië te sluiten. Hij en De Moraes liggen overhoop sinds De Moraes opdracht gaf accounts op social media te blokkeren of berichten te verwijderen, omdat ze nepnieuws en haatberichten zouden verspreiden. Musk weigerde namens X daaraan gehoor te geven en noemde de beslissingen van De Moraes "censuur".
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden