
Rechter blokkeert Braziliaanse bankrekeningen Starlink van Musk
BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een rechter van het Braziliaanse hooggerechtshof heeft de bankrekeningen van internetaanbieder Starlink in het Zuid-Amerikaanse land geblokkeerd. Op die manier zou eigenaar Elon Musk gedwongen moeten worden boetes te betalen die zijn opgelegd aan een ander bedrijf van hem, het socialemediaplatform X.
De opdracht om de rekeningen van Starlink te blokkeren werd al op 18 augustus uitgevaardigd, meldde de lokale nieuwswebsite G1. Een ingewijde bevestigde het bericht aan financieel persbureau Bloomberg, maar het hooggerechtshof van Brazilië onthield zich van commentaar.
Musk haalde op X uit naar de rechter, Alexandre de Moraes, en noemde hem een "dictator" en een "crimineel die zich voordoet als rechter". De rechter dreigde op zijn beurt X in Brazilië te blokkeren als het socialemediabedrijf geen juridische vertegenwoordiger in het land aanstelt.
Musk heeft kortgeleden al gedreigd het kantoor van X in Brazilië te sluiten. Hij en De Moraes liggen overhoop sinds De Moraes opdracht gaf accounts op social media te blokkeren of berichten te verwijderen, omdat ze nepnieuws en haatberichten zouden verspreiden. Musk weigerde namens X daaraan gehoor te geven en noemde de beslissingen van De Moraes "censuur".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst het weekend ingegaan, mede geholpen door de nieuwe recordstanden op Wall Street. Bij de bedrijven op het Damrak stond fitnessketen Basic-Fit in de schijnwerpers door overnamegeruchten.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende Maastricht Aachen Airport (MAA) staat niet op punt van omvallen en zit daar ook niet tegenaan, zegt de Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn. De luchthaven ten noorden van Maastricht sloot vorig jaar af met 11,5 miljoen euro verlies, fors meer dan in 2023.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische zakenbank KBC Securities zegt dat er geruchten rondgaan over een mogelijke overname van de Nederlandse fitnessketen Basic-Fit. Volgens KBC Securities zou het Amerikaanse Planet Fitness interesse hebben om het beursgenoteerde Basic-Fit over te nemen. Op de Amsterdamse aandelenbeurs ging de koers met bijna 4 procent omhoog, na een eerdere plus van meer dan 8 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, met kort na opening van de markt een koerswinst van meer dan 15 procent. De sportkledingfabrikant zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Het bedrijf wil daarnaast minder sportkleding voor de Amerikaanse markt in China laten maken vanwege de importheffingen van president Donald Trump. China is momenteel goed voor ongeveer 16 procent van de schoenen die Nike in de Verenigde Staten importeert. De helft van alle Nike-schoenen wordt in Vietnam gemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta riskeert een dagelijkse Europese boete als het privacybeleid nog niet voldoet aan de regels van de EU. Daarvoor waarschuwt de Europese Commissie. De boete zou in dat geval tot 5 procent van de dagelijkse wereldwijde omzet kunnen bedragen.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn is door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam benoemd tot tijdelijk lid van de raad van toezicht van vakbond FNV. Aanleiding is de crisis binnen de bond. Heerts, die in het verleden voorzitter was van FNV, moet samen met oud-minister en voormalig PvdA-leider Lodewijk Asscher de rust terugbrengen en verkiezingen organiseren voor een nieuw bestuur.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken gaan hun klanten minder snel vragen stellen bij het gebruik van cash. Volgens de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) is dit afgesproken in overleg tussen banken, toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) en ondernemersorganisaties.
4 uur geleden