Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter blokkeert besluit Texas over stemmen per inleverbus

Rechter blokkeert besluit Texas over stemmen per inleverbus

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een federale rechter in Austin in de Amerikaanse staat Texas heeft het besluit van de gouverneur geblokkeerd om het aantal speciale inleverbussen voor stembiljetten te beperken tot een exemplaar per county. Bij deze speciale brievenbussen kunnen mensen die het postkantoor niet vertrouwen of bang zijn besmet te raken met het coronavirus tijdens het stemmen, hun stembiljet voor de presidentsverkiezingen op 3 november inleveren.

De Republikeinse gouverneur van Texas Greg Abbott bepaalde op 1 oktober dat alle counties - ongeacht hun grootte of populatie - maar één enkele afleverlocatie mochten hebben. Zo zouden waarnemers volgens hem effectiever kunnen controleren op fraude met stembiljetten. Critici noemden het besluit een poging tot onderdrukking van kiezers, omdat er nauwelijks bewijs is van stemfraude en de postbusjes al even veilig zijn als reguliere stembureaus.

Kiezers in Texas zijn verplicht om een ​​identiteitsbewijs met foto te tonen en een register te ondertekenen voordat ze persoonlijk stembiljetten inleveren op de afleverpunten, net zoals ze moeten doen bij het reguliere stemmen.

Harris County, dat een groot deel van Houston omvat, heeft wekenlang reclame gemaakt voor een tiental beveiligde postbuslocaties voor stembiljetten voor 2,4 miljoen geregistreerde kiezers. De county met daarin hoofdstad Austin plande vier inleverpunten.

Meer uit Buitenland

Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

11 minuten geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

34 minuten geleden
CNN: Elon Musk wilde Epstein-eiland bezoeken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.

1 uur geleden
Actrice Catherine O'Hara op 71-jarige leeftijd overleden

WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.

2 uur geleden
Syrië wil kampen met IS-vluchtelingen permanent sluiten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.

2 uur geleden
Russische onderhandelaar zaterdag naar Miami voor overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.

2 uur geleden
Trump: Iran bereid om 'deal' te sluiten

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."

3 uur geleden