Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter besluit over voorlopig vrijlaten zieke Van Laarhoven

Rechter besluit over voorlopig vrijlaten zieke Van Laarhoven

DEN HAAG (ANP) - De vorige week uit Thailand naar Nederland overgebrachte oud-coffeeshopbaas Johan van Laarhoven hoort vrijdag of hij naar een ziekenhuis mag om zich te laten behandelen. Zijn advocaten hadden daar tijdens een kort geding om gevraagd, omdat hij er volgens hen zeer slecht aan toe is. Dat komt door zijn ruim vijf jaar lange verblijf in een cel in Bangkok, waar de omstandigheden erbarmelijk zijn.

Advocaat Geert-Jan Knoops bepleitte ook vrijlating van zijn cliënt omdat er een gratieverzoek en een aansprakelijkheidsprocedure lopen. Die maken volgens hem grote kans te worden toegewezen, omdat de Staat onzorgvuldig zou hebben gehandeld, waardoor Van Laarhoven in een Thaise cel terechtkwam.

Maar volgens de landsadvocaat heeft de Staat niet onrechtmatig gehandeld. Bovendien moet Nederland zich aan de afspraken met Thailand houden om de betrokkene de straf alsnog (deels) te laten uitzitten. Ook vond de landsadvocaat dat Van Laarhoven helemaal niet zo slecht was dat hij onmiddellijk naar een ziekenhuis moest. De reguliere zorg is voor nu afdoende, had een arts in de gevangenis in Vught vastgesteld.

De oprichter van coffeeshopketen Grass Company zat in Thailand in de cel voor witwassen van drugsgeld. In Nederland wordt hij nog vervolgd voor het leiden van een criminele organisatie, witwassen en belastingfraude.

Meer uit Binnenland

IOC roept bierbrouwer tot de orde om carnavalscampagne

LIESHOUT (ANP) - Bavaria heeft een carnavalscampagne tijdelijk offline gehaald na een sommatie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat bevestigt een woordvoerder van Royal Swinkels, het familiebedrijf waar Bavaria deel van uitmaakt, na berichtgeving van Omroep Brabant. "Volgens het IOC vertoonde onder andere een beeld met vijf biertjes op een bar te veel gelijkenis met de Olympische ringen", aldus de woordvoerder.

42 minuten geleden
Ziekenhuis Curaçao meldt noodsituatie zorg om diabetespatiënten

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao bevindt zich in een 'diabetesnoodsituatie', meldt het nationale ziekenhuis CMC woensdag. Volgens het instituut heeft dit steeds grotere gevolgen voor de volksgezondheid en de overheidsfinanciën. Eén op de vijf volwassenen op Curaçao leeft met diabetes.

2 uur geleden
Koningspaar herdenkt Cees Nooteboom 'met groot respect'

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima herdenken de woensdag overleden schrijver Cees Nooteboom "met groot respect". Dat is te lezen in een statement dat ook namens prinses Beatrix is gepubliceerd. Het koningspaar noemt Nooteboom "een van onze meest prominente auteurs".

3 uur geleden
Schrijver Cees Nooteboom overleden op 92-jarige leeftijd

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Cees Nooteboom, winnaar van talloze prijzen, is overleden op 92-jarige leeftijd. Zijn uitgever De Bezige Bij heeft dat woensdag bevestigd.

4 uur geleden
Ex-Kamerlid Gündoğan verliest rechtszaak om schadevergoeding Volt

AMSTERDAM (ANP) - Ex-Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan krijgt geen schadevergoeding van haar voormalige politieke partij Volt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam besloten. Ze wilde onder meer ruim 1 miljoen euro hebben als compensatie voor gemist inkomen. De rechter stelt dat Volt Nederland niet aansprakelijk is voor de beslissingen die de Tweede Kamerfractie heeft genomen.

5 uur geleden
Amsterdam pakt hoog ziekteverzuim onder ambtenaren aan

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt in actie om het hoge ziekteverzuim binnen de gemeente terug te dringen. Dat lag vorig jaar op 9,7 procent, fors hoger dan het landelijk gemiddelde van 6,7 procent. Burgemeester Femke Halsema en wethouder Hester van Buren hebben een plan van aanpak aan de gemeenteraad gestuurd.

5 uur geleden
Limburg wil 20 miljoen euro lenen aan Toverland voor uitbreiding

SEVENUM (ANP) - Het Limburgse provinciebestuur wil een lening van 20 miljoen euro verstrekken aan attractiepark Toverland in Sevenum. Het pretpark in Noord-Limburg wil de komende jaren uitbreiden, onder meer met een resort en nieuwe attracties. Toverland wil in totaal circa 98 miljoen euro besteden, waarvan 78 miljoen al geregeld is. Het restant krijgt het attractiepark niet via de markt gefinancierd, stelt Limburg.

7 uur geleden