Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter besluit over voorlopig vrijlaten zieke Van Laarhoven

Rechter besluit over voorlopig vrijlaten zieke Van Laarhoven

DEN HAAG (ANP) - De vorige week uit Thailand naar Nederland overgebrachte oud-coffeeshopbaas Johan van Laarhoven hoort vrijdag of hij naar een ziekenhuis mag om zich te laten behandelen. Zijn advocaten hadden daar tijdens een kort geding om gevraagd, omdat hij er volgens hen zeer slecht aan toe is. Dat komt door zijn ruim vijf jaar lange verblijf in een cel in Bangkok, waar de omstandigheden erbarmelijk zijn.

Advocaat Geert-Jan Knoops bepleitte ook vrijlating van zijn cliënt omdat er een gratieverzoek en een aansprakelijkheidsprocedure lopen. Die maken volgens hem grote kans te worden toegewezen, omdat de Staat onzorgvuldig zou hebben gehandeld, waardoor Van Laarhoven in een Thaise cel terechtkwam.

Maar volgens de landsadvocaat heeft de Staat niet onrechtmatig gehandeld. Bovendien moet Nederland zich aan de afspraken met Thailand houden om de betrokkene de straf alsnog (deels) te laten uitzitten. Ook vond de landsadvocaat dat Van Laarhoven helemaal niet zo slecht was dat hij onmiddellijk naar een ziekenhuis moest. De reguliere zorg is voor nu afdoende, had een arts in de gevangenis in Vught vastgesteld.

De oprichter van coffeeshopketen Grass Company zat in Thailand in de cel voor witwassen van drugsgeld. In Nederland wordt hij nog vervolgd voor het leiden van een criminele organisatie, witwassen en belastingfraude.

Meer uit Binnenland

Vermist meisje uit Tilburg is terecht en 'in goede gezondheid'

TILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.

24 minuten geleden
Wetenschappers willen bescherming betrouwbare klimaatinformatie

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.

1 uur geleden
Zeer grote brand in pand in het centrum van Delft

DELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.

2 uur geleden
Negen aanhoudingen bij demonstratie Universiteit Leiden

LEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.

10 uur geleden
Ruim 1500 mensen brengen laatste groet aan René Karst

HOOGEVEEN (ANP) - Ruim 1500 fans en andere belangstellenden hebben woensdagmiddag in Theater De Tamboer in Hoogeveen afscheid genomen van de overleden volkszanger René Karst. Dat laat theaterdirecteur Pieter-Bas Rebers weten aan het ANP. Hij zegt onder de indruk te zijn van de hoge opkomst. Voor het podium, waar de kist van de zanger staat, is een groot eerbetoon ontstaan met honderden bloemen en kaartjes.

14 uur geleden
Ook Limburg hoorde niets rond oproep aan VS over Margraten

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg heeft geen reactie gehad op haar oproep om informatiepanelen over zwarte soldaten terug te plaatsen op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten. Gouverneur Emile Roemer deed dat verzoek onlangs aan de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, nadat duidelijk was geworden dat de borden waren verwijderd uit het bezoekerscentrum. De American Battle Monuments Commission (ABMC), de beheerder van de begraafplaats, liet later weten dat die niet langer in de "herdenkingsmissie" passen en dat er vaker gerouleerd wordt.

14 uur geleden
Universiteit Leiden verplaatst lezing om protest in gebouw

LEIDEN (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten voeren woensdag actie in het Academiegebouw van de Universiteit Leiden. In het gebouw aan het Rapenburg zou politicoloog Hélène Landemore een lezing houden. Haar Cleveringa-oratie is verplaatst naar een ander gebouw een eindje verderop.

16 uur geleden