Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter besluit over voorlopig vrijlaten zieke Van Laarhoven

Rechter besluit over voorlopig vrijlaten zieke Van Laarhoven

DEN HAAG (ANP) - De vorige week uit Thailand naar Nederland overgebrachte oud-coffeeshopbaas Johan van Laarhoven hoort vrijdag of hij naar een ziekenhuis mag om zich te laten behandelen. Zijn advocaten hadden daar tijdens een kort geding om gevraagd, omdat hij er volgens hen zeer slecht aan toe is. Dat komt door zijn ruim vijf jaar lange verblijf in een cel in Bangkok, waar de omstandigheden erbarmelijk zijn.

Advocaat Geert-Jan Knoops bepleitte ook vrijlating van zijn cliƫnt omdat er een gratieverzoek en een aansprakelijkheidsprocedure lopen. Die maken volgens hem grote kans te worden toegewezen, omdat de Staat onzorgvuldig zou hebben gehandeld, waardoor Van Laarhoven in een Thaise cel terechtkwam.

Maar volgens de landsadvocaat heeft de Staat niet onrechtmatig gehandeld. Bovendien moet Nederland zich aan de afspraken met Thailand houden om de betrokkene de straf alsnog (deels) te laten uitzitten. Ook vond de landsadvocaat dat Van Laarhoven helemaal niet zo slecht was dat hij onmiddellijk naar een ziekenhuis moest. De reguliere zorg is voor nu afdoende, had een arts in de gevangenis in Vught vastgesteld.

De oprichter van coffeeshopketen Grass Company zat in Thailand in de cel voor witwassen van drugsgeld. In Nederland wordt hij nog vervolgd voor het leiden van een criminele organisatie, witwassen en belastingfraude.

Meer uit Binnenland

Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

2 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

5 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

5 uur geleden
Man zwaargewond na steekpartij in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

7 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

8 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

16 uur geleden
Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

19 uur geleden