Rechter beslist over stoppen vervolging hoofdverdachte Ruinerwold
ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen beslist donderdag of de strafvervolging van Gerrit Jan van D., de hoofdverdachte in de Ruinerwoldzaak, moet worden gestaakt of doorgezet. Het Openbaar Ministerie wil stoppen met de zaak tegen Van D., omdat hij door zijn medische toestand niet terecht kan staan.
Van D. (68) liep in 2016 ernstige en blijvende hersenschade op door een beroerte. Mede op basis van bevindingen van gedragsdeskundigen heeft het OM vastgesteld dat Van D. fysiek en verstandelijk te zwak is om te worden berecht. Voortzetting van de vervolging zou zijn recht op een eerlijk proces schenden, aldus justitie.
Hij wordt onder meer verdacht van jarenlange vrijheidsberoving van zes van zijn negen kinderen, die hij tegen hun wil zou hebben vastgehouden op een afgelegen boerderij nabij het Drentse dorp Ruinerwold. De zaak kwam in oktober 2019 aan het licht. Van D. en medeverdachte Josef B. (vriend van Van D. en klusjesman) werden opgepakt.
Van D.’s advocaten hebben al veel eerder gezegd dat strafvervolging nagenoeg ondoenlijk was, gezien de grote gezondheidsproblemen van hun cliënt. Als de rechtbank de zienswijze van het OM en de raadslieden volgt, zal Van D. op vrije voeten komen. Hij heeft aangegeven dat hij weer bij een aantal van zijn kinderen wil gaan wonen. Zijn oudste kinderen hebben daarover hun diepe bezorgdheid uitgesproken. Zij vrezen dat Van D. in zijn oude gewoontes vervalt en de betrokken kinderen vergaand en negatief zal beïnvloeden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
18 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geleden