Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter beslist dat Taghi naam arts niet krijgt

Rechter beslist dat Taghi naam arts niet krijgt

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft beslist dat Ridouan Taghi de naam van de arts niet krijgt die meevloog naar Nederland na Taghis arrestatie in Dubai. De vermeende topcrimineel wil die naam krijgen omdat hij een klacht wil indienen tegen de arts bij het regionaal tuchtcollege. De arts had volgens Taghi te weinig oog voor zijn verwondingen. Een klacht kan enkel worden ingediend als hij over de naam beschikt. De politie weigert de naam echter te verstrekken.

Taghi spande daarop een kort geding aan. Dit werd vorige week in verband met privacy achter gesloten deuren behandeld.

De rechtbank laat donderdag enkel weten dat de vordering is afgewezen. Een motivering is naar zowel Taghi en zijn advocaat als de gedaagde, de Nationale Politie, gestuurd, maar wordt nog niet gepubliceerd. "Beide partijen kunnen bezwaar maken tegen publicatie van de motivering", laat een woordvoerder van de rechtbank weten. "Als de rechter dat toestaat, wordt het vonnis niet gepubliceerd. Als het wordt afgewezen, komt de motivering over twee weken naar buiten."

Taghi werd eind 2019 opgepakt in Dubai, nadat hij jarenlang uit handen van de politie had weten te blijven. Daags na zijn arrestatie werd hij naar Nederland overgebracht. Tijdens zijn detentie in Dubai is hij mishandeld. Het Openbaar Ministerie erkende dat onlangs ook. Taghi is tijdens zijn detentie in Dubai onder meer getaserd op zijn rug, zijn enkels werden vastgebonden met tiewraps en hij liep een blauw oog op.

Meer uit Binnenland

Meerdere mensen naar ziekenhuis na grote brand in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In een winkel aan de Ferdinand Bolstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp is in de nacht van maandag op dinsdag een grote brand uitgebroken. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio zijn meerdere personen naar het ziekenhuis vervoerd. Om hoeveel mensen het precies gaat en hoe ernstig hun verwondingen zijn, weet hij niet. Ook zijn meerdere mensen ter plaatse nagekeken, omdat zij rook hebben ingeademd.

12 minuten geleden
Zeer grote brand in Amsterdamse wijk De Pijp

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Stichting: angst om 'fout te reanimeren' remt burgerhulpverlening

DEN HAAG (ANP) - De angst om iets fout te doen bij het reanimeren blijkt voor mensen de grootste drempel om zich aan te melden voor burgerhulpverlening, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.

3 uur geleden
Trein ontruimd bij Woerden na brand, oorzaak onbekend

WOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.

10 uur geleden
Onderzoek naar explosie Utrecht afgerond, resultaten bij het OM

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.

13 uur geleden
Clingendael: asielopvang buiten EU regelen 'niet eenvoudig'

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.

14 uur geleden
Nederlandse uitvinder van Kapla-bouwblokjes overledenĀ 

NICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.

14 uur geleden