Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter beslist dat Taghi naam arts niet krijgt

Rechter beslist dat Taghi naam arts niet krijgt

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft beslist dat Ridouan Taghi de naam van de arts niet krijgt die meevloog naar Nederland na Taghis arrestatie in Dubai. De vermeende topcrimineel wil die naam krijgen omdat hij een klacht wil indienen tegen de arts bij het regionaal tuchtcollege. De arts had volgens Taghi te weinig oog voor zijn verwondingen. Een klacht kan enkel worden ingediend als hij over de naam beschikt. De politie weigert de naam echter te verstrekken.

Taghi spande daarop een kort geding aan. Dit werd vorige week in verband met privacy achter gesloten deuren behandeld.

De rechtbank laat donderdag enkel weten dat de vordering is afgewezen. Een motivering is naar zowel Taghi en zijn advocaat als de gedaagde, de Nationale Politie, gestuurd, maar wordt nog niet gepubliceerd. "Beide partijen kunnen bezwaar maken tegen publicatie van de motivering", laat een woordvoerder van de rechtbank weten. "Als de rechter dat toestaat, wordt het vonnis niet gepubliceerd. Als het wordt afgewezen, komt de motivering over twee weken naar buiten."

Taghi werd eind 2019 opgepakt in Dubai, nadat hij jarenlang uit handen van de politie had weten te blijven. Daags na zijn arrestatie werd hij naar Nederland overgebracht. Tijdens zijn detentie in Dubai is hij mishandeld. Het Openbaar Ministerie erkende dat onlangs ook. Taghi is tijdens zijn detentie in Dubai onder meer getaserd op zijn rug, zijn enkels werden vastgebonden met tiewraps en hij liep een blauw oog op.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

6 minuten geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

1 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

1 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

1 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

1 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

3 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

3 uur geleden