Rechter bekrachtigt schikking Philips in VS om apneuschandaal
WASHINGTON (ANP) - Een federale rechtbank heeft de schikking van Philips met het Amerikaanse ministerie van Justitie en toezichthouder FDA rond het schandaal met apneu-apparaten bekrachtigd. Het medisch-technologische bedrijf is onder andere verplicht onafhankelijke experts te laten kijken naar de eigen testprocedures op een aantal Amerikaanse locaties waar Philips de apneu-apparaten produceert.
In juni 2021 kwam een probleem aan het licht met Philips-apparaten die patiënten met slaapapneu gebruiken. Kleine deeltjes van isolerend schuim in die apparaten lieten los, met gezondheidsrisico's voor patiënten tot gevolg. Uiteindelijk speelde dit probleem volgens de FDA bij 15 miljoen apparaten wereldwijd.
Eerder dit jaar werd al bekend dat Philips als onderdeel van de schikking in de Verenigde Staten voorlopig geen nieuwe slaapapneu-apparaten verkoopt. Dat blijft verboden zolang Philips gedupeerde patiënten in de VS geen goed vervangend exemplaar heeft geleverd. Daarnaast moet een onafhankelijk expert nagaan of de kwaliteitstests van Philips voldoende zijn.
Volgens aanklagers verzuimde Philips de FDA op tijd te waarschuwen toen de problemen duidelijk werden en het medisch-technologische bedrijf al was begonnen met reparaties of vervangingen. Fabrikanten zijn wel verplicht terugroepacties met toezichthouders te delen. Met de schikking bekent of ontkent Philips geen schuld, benadrukt het Amerikaanse ministerie van Justitie.
Meer uit Gezond
KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.
3 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.
4 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.
5 dagen geledenKINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.
1 week geledenSOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
1 week geledenLEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.
1 week geleden