Rechter bekrachtigt oordeel over megabeloning Musk
WILMINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Delaware heeft maandag haar eerdere besluit bekrachtigd om een megabeloning van ongeveer 56 miljard dollar voor Tesla-topman Elon Musk te blokkeren. Zij deed dat, ondanks dat de aandeelhouders van Tesla in juni voor een tweede keer instemden met het plan voor de beloning. De rechter hield echter vast aan haar eerdere uitspraak van januari, waarin zij oordeelde dat het bestuur van Tesla te sterk onder invloed stond van Musk toen het het beloningsplan in 2018 aannam.
Het pakket aandelenopties was aanvankelijk 2,6 miljard dollar waard. Maar die waarde was tot 56 miljard gestegen tegen de tijd dat de rechter het begin dit jaar blokkeerde. Op basis van de slotkoers van maandag is het pakket nu zelfs ruim 101 miljard waard. Ook zonder de megabeloning is Musk overigens al de rijkste man ter wereld, met een vermogen van meer dan 300 miljard dollar.
Het beloningspakket werd begin dit jaar verworpen door de rechter na een aanklacht van een kleine belegger. Een belangrijk argument was toen dat beleggers niet volledig waren ingelicht over enkele belangrijke details.
De zaak trok wereldwijd veel aandacht. Meer dan 8000 Tesla-aandeelhouders stuurden brieven naar de rechter waarin ze hun mening gaven. En Musk was zelfs zo boos over de beslissing van de rechter dat hij een formele verhuizing van Tesla in gang zette van de staat Delaware naar Texas, waar het hoofdkantoor van de autofabrikant staat.
Musk heeft dertig dagen om te beslissen of hij in beroep gaat tegen de uitspraak.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
12 uur geleden