Rechter bekijkt trage besluiten over compensatie toeslagenaffaire
UTRECHT (ANP) - De rechtbank Midden-Nederland behandelt vrijdag vier zaken van mensen die wachten op een besluit over compensatie voor de kindertoeslagaffaire. Wie te lang moet wachten op zo'n besluit kan naar de rechter stappen en volgens de rechtbank komen "steeds meer" van zulke zaken binnen.
Sinds 2020 hebben veel ouders een aanvraag gedaan voor financiële compensatie van de schade die ze als gevolg van de kinderopvangtoeslagaffaire hebben opgelopen. Sommigen hebben al wel een bedrag ontvangen, maar wachten nog op een besluit over de vraag of ze recht hebben op meer. Anderen tekenden bezwaar aan tegen een besluit en wachten op de bezwaarprocedure.
Namens de Belastingdienst neemt de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT) beslissingen over compensatie en herstel. Als de UHT dat niet op tijd doet, kunnen ouders naar de bestuursrechter. Die kijkt dan niet inhoudelijk naar de aanvraag, maar bepaalt een nieuwe termijn voor het nemen van een besluit. Zoiets gaat doorgaans zonder een zitting.
Maar omdat er steeds meer beroepen vanwege niet tijdig beslissen binnenkomen, wil de rechtbank een aantal zaken behandelen op een zitting van de meervoudige kamer. "Tijdens deze zitting kunnen de procedures bij de UHT in een bredere context worden besproken", legt de rechtbank uit. De rechtbank vindt dat mede nodig "vanwege de beladen achtergrond van deze zaken, waarin het gaat om herstel van groot onrecht." Voor de zitting vrijdag zijn vier zaken geselecteerd "die min of meer representatief zijn voor de verschillende procedures die er lopen".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail voldoet dit jaar niet aan de prestatieafspraken die het heeft gemaakt met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft impactvolle storingen op het spoor. Dit jaar vonden er al 530 grote incidenten plaats. Daarmee zijn er dit jaar voor het eerst meer storingen dan de toegestane 520.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij een mogelijke steekpartij in Leeuwarden is een persoon zwaargewond geraakt. Volgens de politie is het nog zeer onduidelijk wat er is gebeurd. Op X meldt de politie dat een voertuig is aangehouden dat mogelijk betrokken zou kunnen zijn bij het incident. De drie inzittenden zijn aangehouden.
4 uur geledenBARNEVELD (ANP) - In het Gelderse dorp Terschuur (gemeente Barneveld) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met leghennen. Alle 62.000 kippen op de boerderij worden gedood. Dat moet voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Naties om in te stemmen met een plan om een internationale troepenmacht naar de Gazastrook te sturen, is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) "een belangrijke stap naar de volgende fases" in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat liet Van Weel maandagavond weten op X.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bouwbedrijf Strukton heeft een rol gespeeld bij de uitbuiting van arbeidsmigranten bij de bouw van een metro in Riyad, meldt Amnesty International in een rapport. Meer dan tien jaar lang werkten tienduizenden arbeidsmigranten onder slechte omstandigheden aan de metro, die volgens Amnesty International van belang is voor de voorbereidingen op het WK voetbal in 2034.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De bewoners van negen appartementen in woonzorgcentrum Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan in Tilburg kunnen nog niet naar huis. Door de brand van zaterdag zijn hun woningen nog onbewoonbaar. De meeste van de getroffen bewoners worden elders in het wooncomplex opgevangen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is maandagmiddag opgelopen tot 1635, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in Zeerijp was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.
13 uur geleden