
Rechter aangesteld voor onderzoek moord Haïtiaanse president
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Na ruim een maand is er een rechter aangesteld die de moord op de Haïtiaanse president Jovenel Moïse gaat onderzoeken. Diverse onderzoeksrechters weigerden eerder de opdracht, maar Mathieu Chanlatte is maandag aangesteld door de deken van de rechtbank in de hoofdstad Port-au-Prince om het gerechtelijk onderzoek te leiden.
"De rechter mag zich niet laten intimideren", zei de voorzitter van de Nationale Vereniging van Haïtiaanse Magistraten, rechter Jean Wilner Morin. "Het is een onderzoek dat tijd zal vergen. We hopen ook dat de autoriteiten alle nodige middelen ter beschikking zullen stellen aan magistraat Chanlatte en ook zijn veiligheid zullen garanderen", voegde rechter Morin eraan toe. De Haïtiaanse minister van Justitie en Openbare Veiligheid, Me Rockefeller Vincent, verzekerde dat zijn ministerie alle maatregelen zal nemen om de veiligheid van rechters in het hele land te garanderen.
Moïse werd gedood op 7 juli bij een aanval op zijn huis waarbij minstens 28 mensen betrokken zouden zijn geweest, van wie velen Colombiaanse huurlingen die waren ingeschakeld via een in Florida gevestigd beveiligingsbedrijf. Diverse verdachten van de moord op de president werkten volgens Amerikaanse media eerder als informant voor veiligheidsdiensten in de VS zoals antidrugsdienst DEA en de federale politiedienst FBI.
44 personen, onder wie 12 Haïtiaanse politieagenten, 18 Colombianen en twee Amerikanen van Haïtiaanse afkomst, zijn volgens de politie inmiddels gearresteerd in verband met deze moord.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/AFP/RTR) - Jordanië heeft de aanslag op de grens met de bezette Westelijke Jordaanoever veroordeeld, meldt staatspersbureau Petra. Bij die schietpartij bij de Allenbybrug kwamen twee Israëliërs om het leven. Het zou gaan om twee militairen van rond de 20 en 60 jaar. De schutter, volgens Jordanië een 57-jarige man die de afgelopen maanden zou hebben gewerkt als vrachtwagenchauffeur voor noodhulpzendingen bestemd voor Gaza, zou zijn gedood. Jordanië heeft een onderzoek ingesteld.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt vrijdag over het opnieuw instellen van sancties tegen Iran, meldt de raad. Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland hadden daarom gevraagd. Die landen stellen dat Iran zich niet aan de afspraken uit de nucleaire deal houdt. De Franse president Emmanuel Macron gaat ervan uit dat de sancties snel terugkeren.
47 minuten geledenAYLESBURY (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk gezegd dat de talkshow van Jimmy Kimmel terecht van de buis wordt gehaald.
49 minuten geledenAYLESBURY (ANP) - De erkenning van een Palestijnse staat is een twistpunt tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op staatsbezoek bij de bondgenoot. De Britse premier Keir Starmer ontkent dat hij de voorgenomen erkenning heeft uitgesteld om de stemming tijdens het bezoek niet te bederven.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een bij het grote publiek tot nog toe onbekende Picasso wordt geveild in het Parijse veilinghuis Hôtel Drouot. Het "exceptionele" portret van zijn muze Dora Maar, getiteld "Buste van een vrouw met gebloemde hoed", dateert van 1943 en is buiten een kleine kring rond Picasso nooit te zien geweest. De waarde van het werk wordt geschat op minimaal 8 miljoen euro.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de grote actiedag in Frankrijk zijn honderdduizenden mensen de straat op gegaan. Het ministerie van Binnenlandse Zaken sprak volgens Le Monde even na 16.00 uur van 282.500 betogers, nog los van de acties in Parijs. Vakbond CGT heeft het over 400.000 activisten.
2 uur geledenRIGA (ANP) - Aan de westkust van Letland zijn resten aangespoeld van een Russische drone, meldt de Letse minister van Defensie in reactie op berichten in lokale media. De resten werden gevonden in Varve, de exacte locatie is niet bekendgemaakt. Volgens de minister zijn de explosievenopruimingsdienst en federale politie ter plaatse om het staartstuk te bergen.
2 uur geleden