Rechtenhouder MotoGP denkt nog niet aan einde seizoen
MADRID (ANP) - Het seizoen afmaken met zo veel mogelijk grands prix als mogelijk is het streven van Dorna Sports, de rechtenhouder van de MotoGP. De WK's in de wegrace liggen stil sinds het coronavirus het doorgaan van grote evenementen niet meer mogelijk maakt.
Bij de seizoensopening in Qatar kwamen de coureurs in de Moto2 en Moto3 nog in actie maar werd de MotoGP-race al wel geschrapt. Sindsdien zijn er geen wedstrijden meer gehouden. "Ons streven is nog steeds in dit seizoen zo veel mogelijk wedstrijden te rijden", stelt Dorna in een verklaring.
Het statement volgt een dag nadat promotor Carmelo Ezpeleta, bedrijfsleider van Dorna, op een onlineportal had verklaard dat het hem zou verbazen als er dit jaar nog WK-races worden gehouden. Ezpeleta zei dat een dag nadat de GP's van Italië en Catalonië voor onbepaalde tijd waren uitgesteld. De GP van Duitsland op 21 juni moet nu voor de MotoGP de eerste wedstrijd zijn, gevolgd door de TT van Assen. "Racen in 2020 is nog steeds onze topprioriteit", stelt Dorna.
Blijkbaar waren de woorden van Ezpeleta als te stellig beoordeeld. "We blijven in overleg met alle betrokkenen, het is ons aller doel het seizoen zo snel mogelijk te hervatten", zegt Dorna nu. "Met zoveel mogelijk wedstrijden willen we het seizoen voor het einde van het jaar afronden. Maar dit alles in lijn met maatregelen van de overheden en relevante gezondheidsorganisaties. Het definitief schrappen van het WK dit seizoen is echt onze allerlaatste optie."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
4 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
8 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
8 uur geleden