Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtenhouder MotoGP denkt nog niet aan einde seizoen

Rechtenhouder MotoGP denkt nog niet aan einde seizoen

MADRID (ANP) - Het seizoen afmaken met zo veel mogelijk grands prix als mogelijk is het streven van Dorna Sports, de rechtenhouder van de MotoGP. De WK's in de wegrace liggen stil sinds het coronavirus het doorgaan van grote evenementen niet meer mogelijk maakt.

Bij de seizoensopening in Qatar kwamen de coureurs in de Moto2 en Moto3 nog in actie maar werd de MotoGP-race al wel geschrapt. Sindsdien zijn er geen wedstrijden meer gehouden. "Ons streven is nog steeds in dit seizoen zo veel mogelijk wedstrijden te rijden", stelt Dorna in een verklaring.

Het statement volgt een dag nadat promotor Carmelo Ezpeleta, bedrijfsleider van Dorna, op een onlineportal had verklaard dat het hem zou verbazen als er dit jaar nog WK-races worden gehouden. Ezpeleta zei dat een dag nadat de GP's van Italië en Catalonië voor onbepaalde tijd waren uitgesteld. De GP van Duitsland op 21 juni moet nu voor de MotoGP de eerste wedstrijd zijn, gevolgd door de TT van Assen. "Racen in 2020 is nog steeds onze topprioriteit", stelt Dorna.

Blijkbaar waren de woorden van Ezpeleta als te stellig beoordeeld. "We blijven in overleg met alle betrokkenen, het is ons aller doel het seizoen zo snel mogelijk te hervatten", zegt Dorna nu. "Met zoveel mogelijk wedstrijden willen we het seizoen voor het einde van het jaar afronden. Maar dit alles in lijn met maatregelen van de overheden en relevante gezondheidsorganisaties. Het definitief schrappen van het WK dit seizoen is echt onze allerlaatste optie."

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

5 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

7 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

11 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden