Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtenhouder Dorna komt noodlijdende TT financieel tegemoet

Rechtenhouder Dorna komt noodlijdende TT financieel tegemoet

ASSEN (ANP) - Rechtenhouder Dorna heeft de financiële nood van het TT Circuit in Assen enigszins verlicht. Het Spaanse bedrijf dat de MotoGP promoot en organiseert, heeft een lagere vergoeding (fee) gevraagd. "Het was een mooie TT en ik heb genoten van de sfeer, maar met een maximum van 11.500 bezoekers kunnen we onze verliezen niet opvangen", zei voorzitter Arjan Bos van de TT. "Daarom zijn we heel blij met de tegemoetkoming van Dorna."

De 90e editie van de TT kon vorig jaar door de coronapandemie niet doorgaan en het circuit leed mede daardoor een verlies van 3 miljoen euro. Ook dit jaar schrijft het circuit rode cijfers, ook al komen de motorsportevenementen geleidelijk weer op gang. "We waren lang bang dat de TT dit jaar ook niet kon doorgaan, maar Dorna wilde Assen heel graag op de kalender, desnoods zonder publiek. Vooral vanwege de historie die de TT heeft in het WK wegrace’’, zegt Bos.

Het Drentse circuit kreeg van de overheid toestemming de TT te laten doorgaan op de traditionele data eind juni, maar wel met een beperkt aantal bezoekers, verplichte coronanatesten en strenge hygiënemaatregelen. "Commercieel is de deur bepaald niet opengezet. Het is niet zo dat we in ons voortbestaan worden bedreigd, maar de financiële reserves zijn aan het verdampen. Het circuit is een kapitaalintensief bedrijf. Om die reden hebben we ook de minister van Economische Zaken om financiële steun gevraagd. Het zou mooi zijn als er 1 miljoen euro kan vrijkomen.’’

Het TT circuit is geen gewoon bedrijf, benadrukte directeur Peter Oosterbaan van het circuit. "We zijn een stichting, hebben geen aandeelhouders en zijn afhankelijk van vrijwilligers. Steun van de overheid voor een van de meeste prestigieuze sportevenementen in Nederland zou buitengewoon wenselijk zijn.’’

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

4 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

5 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

23 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden