Rechtenhouder Dorna komt noodlijdende TT financieel tegemoet
ASSEN (ANP) - Rechtenhouder Dorna heeft de financiële nood van het TT Circuit in Assen enigszins verlicht. Het Spaanse bedrijf dat de MotoGP promoot en organiseert, heeft een lagere vergoeding (fee) gevraagd. "Het was een mooie TT en ik heb genoten van de sfeer, maar met een maximum van 11.500 bezoekers kunnen we onze verliezen niet opvangen", zei voorzitter Arjan Bos van de TT. "Daarom zijn we heel blij met de tegemoetkoming van Dorna."
De 90e editie van de TT kon vorig jaar door de coronapandemie niet doorgaan en het circuit leed mede daardoor een verlies van 3 miljoen euro. Ook dit jaar schrijft het circuit rode cijfers, ook al komen de motorsportevenementen geleidelijk weer op gang. "We waren lang bang dat de TT dit jaar ook niet kon doorgaan, maar Dorna wilde Assen heel graag op de kalender, desnoods zonder publiek. Vooral vanwege de historie die de TT heeft in het WK wegrace’’, zegt Bos.
Het Drentse circuit kreeg van de overheid toestemming de TT te laten doorgaan op de traditionele data eind juni, maar wel met een beperkt aantal bezoekers, verplichte coronanatesten en strenge hygiënemaatregelen. "Commercieel is de deur bepaald niet opengezet. Het is niet zo dat we in ons voortbestaan worden bedreigd, maar de financiële reserves zijn aan het verdampen. Het circuit is een kapitaalintensief bedrijf. Om die reden hebben we ook de minister van Economische Zaken om financiële steun gevraagd. Het zou mooi zijn als er 1 miljoen euro kan vrijkomen.’’
Het TT circuit is geen gewoon bedrijf, benadrukte directeur Peter Oosterbaan van het circuit. "We zijn een stichting, hebben geen aandeelhouders en zijn afhankelijk van vrijwilligers. Steun van de overheid voor een van de meeste prestigieuze sportevenementen in Nederland zou buitengewoon wenselijk zijn.’’
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
46 minuten geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
6 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
17 uur geleden