Rechtenhouder Dorna komt noodlijdende TT financieel tegemoet
ASSEN (ANP) - Rechtenhouder Dorna heeft de financiële nood van het TT Circuit in Assen enigszins verlicht. Het Spaanse bedrijf dat de MotoGP promoot en organiseert, heeft een lagere vergoeding (fee) gevraagd. "Het was een mooie TT en ik heb genoten van de sfeer, maar met een maximum van 11.500 bezoekers kunnen we onze verliezen niet opvangen", zei voorzitter Arjan Bos van de TT. "Daarom zijn we heel blij met de tegemoetkoming van Dorna."
De 90e editie van de TT kon vorig jaar door de coronapandemie niet doorgaan en het circuit leed mede daardoor een verlies van 3 miljoen euro. Ook dit jaar schrijft het circuit rode cijfers, ook al komen de motorsportevenementen geleidelijk weer op gang. "We waren lang bang dat de TT dit jaar ook niet kon doorgaan, maar Dorna wilde Assen heel graag op de kalender, desnoods zonder publiek. Vooral vanwege de historie die de TT heeft in het WK wegrace’’, zegt Bos.
Het Drentse circuit kreeg van de overheid toestemming de TT te laten doorgaan op de traditionele data eind juni, maar wel met een beperkt aantal bezoekers, verplichte coronanatesten en strenge hygiënemaatregelen. "Commercieel is de deur bepaald niet opengezet. Het is niet zo dat we in ons voortbestaan worden bedreigd, maar de financiële reserves zijn aan het verdampen. Het circuit is een kapitaalintensief bedrijf. Om die reden hebben we ook de minister van Economische Zaken om financiële steun gevraagd. Het zou mooi zijn als er 1 miljoen euro kan vrijkomen.’’
Het TT circuit is geen gewoon bedrijf, benadrukte directeur Peter Oosterbaan van het circuit. "We zijn een stichting, hebben geen aandeelhouders en zijn afhankelijk van vrijwilligers. Steun van de overheid voor een van de meeste prestigieuze sportevenementen in Nederland zou buitengewoon wenselijk zijn.’’
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
2 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden