Rechtenhouder Dorna komt noodlijdende TT financieel tegemoet
ASSEN (ANP) - Rechtenhouder Dorna heeft de financiële nood van het TT Circuit in Assen enigszins verlicht. Het Spaanse bedrijf dat de MotoGP promoot en organiseert, heeft een lagere vergoeding (fee) gevraagd. "Het was een mooie TT en ik heb genoten van de sfeer, maar met een maximum van 11.500 bezoekers kunnen we onze verliezen niet opvangen", zei voorzitter Arjan Bos van de TT. "Daarom zijn we heel blij met de tegemoetkoming van Dorna."
De 90e editie van de TT kon vorig jaar door de coronapandemie niet doorgaan en het circuit leed mede daardoor een verlies van 3 miljoen euro. Ook dit jaar schrijft het circuit rode cijfers, ook al komen de motorsportevenementen geleidelijk weer op gang. "We waren lang bang dat de TT dit jaar ook niet kon doorgaan, maar Dorna wilde Assen heel graag op de kalender, desnoods zonder publiek. Vooral vanwege de historie die de TT heeft in het WK wegrace’’, zegt Bos.
Het Drentse circuit kreeg van de overheid toestemming de TT te laten doorgaan op de traditionele data eind juni, maar wel met een beperkt aantal bezoekers, verplichte coronanatesten en strenge hygiënemaatregelen. "Commercieel is de deur bepaald niet opengezet. Het is niet zo dat we in ons voortbestaan worden bedreigd, maar de financiële reserves zijn aan het verdampen. Het circuit is een kapitaalintensief bedrijf. Om die reden hebben we ook de minister van Economische Zaken om financiële steun gevraagd. Het zou mooi zijn als er 1 miljoen euro kan vrijkomen.’’
Het TT circuit is geen gewoon bedrijf, benadrukte directeur Peter Oosterbaan van het circuit. "We zijn een stichting, hebben geen aandeelhouders en zijn afhankelijk van vrijwilligers. Steun van de overheid voor een van de meeste prestigieuze sportevenementen in Nederland zou buitengewoon wenselijk zijn.’’
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
5 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
5 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
7 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
11 uur geleden