Rechtbankuitspraak tegen agent die ongewild arrestant doodschoot
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht doet dinsdag uitspraak in de zaak tegen een agent die in maart vorig jaar per ongeluk een 27-jarige man doodschoot. Dat gebeurde bij een arrestatie in Waalwijk. De agent, een lid van het arrestatieteam (AT), zou onbedoeld de trekker hebben overgehaald.
Het Openbaar Ministerie heeft een taakstraf van zestig uur geëist tegen de man, die "onoplettend" zou hebben gehandeld, omdat hij tegen alle voorschriften in zijn vinger op de trekker had liggen waardoor hij het schot loste. De agent wordt dood door schuld verweten. Zijn advocate heeft voor vrijspraak gepleit. "Een verschrikkelijk ongeluk", noemde ze het. "Deze zaak kent alleen maar verliezers".
Het slachtoffer zat op 17 maart 2022 aan het begin van de avond met zijn vriendin in de auto op een parkeerterrein in Waalwijk. De politie was van plan de twee aan te houden in een lopend drugsonderzoek en omsingelde de auto. De agent probeerde de autodeur aan de bestuurderskant te openen. Vrijwel direct daarop werd het schot gelost. Het slachtoffer werd in zijn nek geraakt en overleed kort daarna.
Direct na het dodelijke incident is de agent uit zijn functie gezet en zowel in zijn werk als privé ondervindt hij veel last. "Ik ga er iedere avond mee naar bed. Ik vind het verschrikkelijk", zei hij op de zitting.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
19 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
22 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
23 uur geleden