Rechtbankuitspraak in zaak over onlinemisbruik kinderen
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag doet dinsdag uitspraak in de zaak tegen de 37-jarige man uit Noordwijk, die wordt verdacht van het online misbruiken van achttien minderjarige slachtoffers. Het Openbaar Ministerie heeft zes jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de man geëist.
Meisjes stuurden Michael L. expliciete naaktfoto's en video's omdat ze in de veronderstelling waren dat ze meededen aan een winactie. Ze dachten dat ze bijvoorbeeld merkschoenen konden winnen. In een aantal gevallen dreigde de man hun intieme beelden online te zetten als ze niet meer wilden sturen. Deze praktijk staat bekend als sextortion.
De verdachte verwierf volgens justitie op deze manier 184 kinderpornografische afbeeldingen van de achttien meisjes. Bij de man zijn in totaal 352 foto's en 75 video's gevonden, ook van meisjes die de politie niet wist te identificeren. Drie van de achttien geïdentificeerde meisjes zou hij hebben verleid om voor hun eigen camera te masturberen. Dat lukte hem door zich voor te doen als een knappe 15-jarige jongen.
Eerder deze maand veroordeelde de rechtbank Breda verdachte Gianni de W. tot een celstraf van 6,5 jaar cel en tbs met voorwaarden voor het seksueel afpersen van dertig veelal minderjarige meisjes. Vorige week begon in Den Haag weer een vergelijkbare zaak, ditmaal met 24 slachtoffers van 6 tot 14 jaar oud en een verdachte die zich voordeed als een vrouwelijke modellenscout.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
4 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
16 uur geleden