Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank zet punt achter slepend Loveparade-proces

Rechtbank zet punt achter slepend Loveparade-proces

DUISBURG (ANP/DPA) - De rechtbank in Duisburg heeft een punt gezet achter de strafzaak tegen de laatste drie beklaagden die terechtstonden wegens hun rol bij het drama op de Loveparade in Duisburg in 2010. De rechters oordelen dat er aan de drie te weinig kan worden verweten om het proces voort te zetten. Het coronavirus heeft ook een belangrijke rol gespeeld bij het stoppen van dit megaproces. Zittingen moesten worden opgeschort onder meer omdat een rechter half maart in quarantaine werd geplaatst.

Zo komt een einde aan het slepende Loveparade-proces. In een van de omvangrijkste rechtszaken ooit in de Bondsrepubliek moesten personen zich verantwoorden voor de massapaniek op het muziekfestival tien jaar geleden. Daarbij kwam ook een Nederlander om het leven.

Voor de chaos op de Loveparade van 24 juli 2010 in Duisburg stonden de laatste medewerkers van de organisatie terecht. De rechters hadden de zaak tegen zeven andere verdachten begin vorig jaar al beëindigd zonder oordeel. Door de enorme drukte bij de enige in- en uitgang van het festivalterrein werden 21 mensen doodgedrukt. Ruim 650 personen in de mensenmassa raakten gewond.

Meer uit Buitenland

Westerse landen roepen gezamenlijk op tot de-escalatie in Libanon

BERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".

13 minuten geleden
Zuid-Europese landen waarschuwen voor milieuramp stuurloze tanker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.

1 uur geleden
Afghanistan meldt nieuwe Pakistaanse luchtaanvallen op Kabul

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.

1 uur geleden
Kallas: EU legt focus op de-escalatie en vrije scheepvaart

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."

2 uur geleden
Trump roept landen opnieuw op te helpen in de Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.

3 uur geleden
BBC wil smaadzaak Trump laten seponeren

LONDEN (ANP) - De BBC wil de zaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen laten verwerpen. Trump klaagde de BBC eind vorig jaar aan vanwege de montage van een van zijn toespraken in een documentaire en eiste 10 miljard dollar.

4 uur geleden
EU zet Iraanse viceminister Binnenlandse Zaken op sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.

5 uur geleden