Rechtbank zet punt achter slepend Loveparade-proces
DUISBURG (ANP/DPA) - De rechtbank in Duisburg heeft een punt gezet achter de strafzaak tegen de laatste drie beklaagden die terechtstonden wegens hun rol bij het drama op de Loveparade in Duisburg in 2010. De rechters oordelen dat er aan de drie te weinig kan worden verweten om het proces voort te zetten. Het coronavirus heeft ook een belangrijke rol gespeeld bij het stoppen van dit megaproces. Zittingen moesten worden opgeschort onder meer omdat een rechter half maart in quarantaine werd geplaatst.
Zo komt een einde aan het slepende Loveparade-proces. In een van de omvangrijkste rechtszaken ooit in de Bondsrepubliek moesten personen zich verantwoorden voor de massapaniek op het muziekfestival tien jaar geleden. Daarbij kwam ook een Nederlander om het leven.
Voor de chaos op de Loveparade van 24 juli 2010 in Duisburg stonden de laatste medewerkers van de organisatie terecht. De rechters hadden de zaak tegen zeven andere verdachten begin vorig jaar al beëindigd zonder oordeel. Door de enorme drukte bij de enige in- en uitgang van het festivalterrein werden 21 mensen doodgedrukt. Ruim 650 personen in de mensenmassa raakten gewond.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
15 minuten geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
32 minuten geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
2 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
8 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
8 uur geleden