Rechtbank wil meer onderzoek naar vergiftiging ex-militair
ASSEN (ANP) - Een toxicologisch deskundige van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) moet meer onderzoek doen naar de vergiftiging van de 49-jarige oud-militair Marcel Hoogerbrugge in Hoogeveen. Dit heeft de rechtbank in Assen donderdag beslist tijdens een zitting tegen moordverdachte Hala E. (47). Hoogerbrugge werd op 20 december 2017 in zijn woning met een ingeslagen schedel gevonden. Hij bleek vergiftigd door een cocktail van medicijnen.
De politie pakte E. in augustus 2018 in Londen op. De vrouw en Hoogerbrugge kenden elkaar uit Hoogeveen, waar zij voor haar emigratie naar Groot-Brittannië woonde. Haar advocaat had om een uitgebreider toxicologisch onderzoek gevraagd. Hij twijfelt aan het scenario dat E. stiekem de medicatie heeft toegediend en wil weten of het NFI meer duidelijkheid kan geven over de oplosbaarheid, smaak en geur van deze medicatie.
De rechtbank wil ook van het NFI weten of het zogenoemde bloedspoorpatroon kenmerken van de dader verraadt, bijvoorbeeld links- of rechtshandigheid. In de woning van het slachtoffer zijn vier glazen met medicijnresten en vingerafdrukken van E. gevonden. Daarnaast zat DNA van de vrouw op een kussen op het bed van het slachtoffer.
Geboren Soedanese
De geboren Soedanese vrouw werd in mei vorig jaar aan Nederland uitgeleverd. Ze wilde in eerste instantie niet met de Nederlandse politie praten, maar is vorige maand alsnog verhoord.
Tegen de rechters zei de vrouw dat ze op 11 december 2017 voor het laatst in de woning van het slachtoffer is geweest. De rechter wil daarom ook drie getuigen horen over het verblijf van E. in die periode. Onder hen is een vrouw in Tiendeveen, met wie E. een relatie heeft. De Soedanese blijft vastzitten tot de volgende zitting over drie maanden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
6 uur geleden