Rechtbank wil einde proces Trumps voormalig topadviseur Flynn
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechtbank wil dat er een einde komt aan het spraakmakende proces tegen een voormalig topadviseur van de Amerikaanse president Trump, Michael Flynn. Het hof van beroep beval een rechter hem niet meer te vervolgen.
Volgens het hof heeft rechter Emmet Sullivan niet de bevoegdheid om verder onderzoek te doen. Sullivan zocht uit of de verrassende zet van de aanklager om de zaak te willen beëindigen, deel uitmaakte van een corrupte poging om een van de politieke bondgenoten van Trump te helpen.
Voormalig nationaal veiligheidsadviseur Flynn gaf eerder onder ede tot twee keer toe dat hij had gelogen tegen de landelijke recherche FBI over zijn contacten met de Russische ambassadeur in de VS. Hij had voor meineed veroordeeld kunnen worden. Toch besloot de aanklager, onder druk van Trump en justitieminister Barr, om de zaak tegen Flynn te verwerpen.
Rechter Sullivan werd gevraagd dat besluit over te nemen. Hij vroeg onder meer advies van een oud-rechter, die het "grof machtsmisbruik" noemde dat de aanklager de zaak stopzette. Ook sprak de adviseur over een poging om een vriend en politieke bondgenoot van de president een speciale behandeling te geven.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
3 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
4 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
6 uur geleden