Rechtbank wil einde proces Trumps voormalig topadviseur Flynn
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechtbank wil dat er een einde komt aan het spraakmakende proces tegen een voormalig topadviseur van de Amerikaanse president Trump, Michael Flynn. Het hof van beroep beval een rechter hem niet meer te vervolgen.
Volgens het hof heeft rechter Emmet Sullivan niet de bevoegdheid om verder onderzoek te doen. Sullivan zocht uit of de verrassende zet van de aanklager om de zaak te willen beëindigen, deel uitmaakte van een corrupte poging om een van de politieke bondgenoten van Trump te helpen.
Voormalig nationaal veiligheidsadviseur Flynn gaf eerder onder ede tot twee keer toe dat hij had gelogen tegen de landelijke recherche FBI over zijn contacten met de Russische ambassadeur in de VS. Hij had voor meineed veroordeeld kunnen worden. Toch besloot de aanklager, onder druk van Trump en justitieminister Barr, om de zaak tegen Flynn te verwerpen.
Rechter Sullivan werd gevraagd dat besluit over te nemen. Hij vroeg onder meer advies van een oud-rechter, die het "grof machtsmisbruik" noemde dat de aanklager de zaak stopzette. Ook sprak de adviseur over een poging om een vriend en politieke bondgenoot van de president een speciale behandeling te geven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
6 uur geleden