Rechtbank wijst wrakingsverzoek oud-voorman No Surrender af
GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft een wrakingsverzoek van Henk Kuipers afgewezen. Daarmee gaat het proces tegen de oud-voorman van motorclub No Surrender dinsdag door met dezelfde drie rechters.
Kuipers had dinsdagochtend om andere rechters gevraagd omdat ze de zaak niet wilden uitstellen. Kuipers voelde zich fysiek en mentaal niet in staat om zichzelf te verdedigen. Hij kampt met een navelbreuk. Kuipers moet nog geopereerd worden.
Omdat Kuipers zich niet goed kan concentreren, vroeg Advocaat Roy van der Wal om de zaak aan te houden. De rechters vonden een medische verklaring echter niet voldoende. Omdat de rechtbank de zaak volgens hem "erdoorheen wil jassen" wraakte Kuipers de rechtbank. De wrakingskamer boog zich vervolgens over de kwestie.
Kuipers (55) wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie. Daarnaast staat hij terecht voor poging tot afpersing, mishandeling en diefstal met geweld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israƫlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creƫren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
15 uur geleden