Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank VS geeft oude Epstein-documenten vrij

Rechtbank VS geeft oude Epstein-documenten vrij

PALM BEACH (ANP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft documenten vrijgegeven over een zestien jaar oud strafrechtelijk onderzoek naar zakenman Jeffrey Epstein. Daar komt volgens Amerikaanse media uit naar voren dat twee vermeende minderjarige slachtoffers door de autoriteiten zijn gewaarschuwd dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan prostitutie en daar ook zelf vervolgd voor konden worden.

Meer dan 150 documenten die verband houden met de zedenzaak uit 2006 zijn openbaar gemaakt. Een onderzoeksjury stelde Epstein destijds in staat van beschuldiging voor één prostitutiegerelateerde aanklacht, waarbij ook niet werd verwezen naar de jonge leeftijd van de slachtoffers. De plaatselijke politiechef reageerde daar woedend op en droeg de zaak over aan de FBI.

In de vrijgegeven documenten staat informatie over verklaringen die voor de onderzoeksjury zijn afgelegd door betrokkenen bij de zaak. Zo kwam een rechercheur aan het woord die tal van vermeende minderjarige slachtoffers van de zakenman had gehoord. Ook getuigden twee minderjarigen die 14 en 16 geweest zouden zijn toen het misbruik begon.

Kritische vragen

Zowel de rechercheur als de jonge getuigen kregen kritische vragen van de aanklager. Die hield de meisjes voor dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan prostitutie. De agent werd verwijtend toegesproken omdat hij niet zou hebben doorgevraagd over wat een van de tieners met het geld deed dat ze van Epstein kreeg.

De toenmalige advocaat van een van de minderjarige getuigen spreekt daar bij ABC News schande over. Hij stelt dat aanklagers hun eigen getuigen ondermijnden omdat ze vervolging van Epstein destijds niet aandurfden. De multimiljonair beroofde zichzelf in 2019 in New York van het leven in een detentiecentrum. Hij was toen een verdachte in een andere zedenzaak met minderjarige slachtoffers.

Meer uit Buitenland

Farage geeft zetel op om zich herkiesbaar te stellen

LONDEN (ANP) - De Britse politicus Nigel Farage geeft zijn parlementszetel op na onrust over zijn financiën, maar stelt zich wel herkiesbaar. Hij legt zijn politieke lot daarmee in handen van de kiezers, maakte hij bekend op een persconferentie. Farage voert met zijn anti-immigratiepartij Reform UK momenteel de peilingen aan.

32 minuten geleden
Trump wil beperkingen voor wapenverkoop aan Turkije schrappen

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt de beperkingen voor de wapenverkoop aan Turkije te willen schrappen. Dat zou mogelijk betekenen dat Turkije F-35-gevechtsvliegtuigen mag kopen, iets waar het land al lang om vraagt.

35 minuten geleden
Prins Harry verliest rechtszaak tegen uitgever tabloid Daily Mail

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry en zes andere prominenten, waaronder Elton John, Sadie Frost en Liz Hurley, hebben hun rechtszaak tegen de uitgeverij van onder meer The Daily Mail verloren. Het gerechtshof in Londen heeft alle vorderingen afgewezen, blijkt uit de dinsdagmiddag gepubliceerde schriftelijke uitspraak.

40 minuten geleden
Zelensky: NAVO doet zichzelf tekort als ze Oekraïne buitenhoudt

ANKARA (ANP) - De NAVO benadeelt zichzelf als zij Oekraïne buiten de deur blijft houden, vindt president Volodymyr Zelensky. Op de eerste dag van de NAVO-top in Ankara hield Zelensky een NAVO-forum voor dat zijn land als dronegrootmacht bijvoorbeeld zijn gelijke niet heeft.

56 minuten geleden
Le Pen ook in beroep schuldig bevonden aan misbruik EU-geld

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse Hof van Beroep heeft de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het misbruik van EU-geld. Als onderdeel van haar straf mag ze zich 45 maanden niet verkiesbaar stellen, waarvan 30 voorwaardelijk. Volgens het hof heeft ze die straf inmiddels achter de rug.

2 uur geleden
Oekraïense justitie bevestigt dood van verdachte aanslag Monaco

KYIV (ANP/RTR) - De belangrijkste verdachte van de bomaanslag in Monaco is dood, meldt de Oekraïense hoofdaanklager. Anastasiia Berezovska is doodgeschoten, staat in een persverklaring. De dood van de 39-jarige vrouw was eerder al gemeld door Oekraïense media.

2 uur geleden
Turkije vraagt NAVO-landen om wapenbeperkingen op te heffen

ANKARA (ANP) - De Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz heeft de NAVO-bondgenoten opgeroepen om alle beperkingen op de wapenhandel met Turkije op te heffen. Het gastland van de NAVO-top hoopt deze bijeenkomst aan te kunnen grijpen om bijvoorbeeld het verbod op de aankoop van Amerikaanse F-35's weg te nemen.

3 uur geleden