Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank VS geeft oude Epstein-documenten vrij

Rechtbank VS geeft oude Epstein-documenten vrij

PALM BEACH (ANP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft documenten vrijgegeven over een zestien jaar oud strafrechtelijk onderzoek naar zakenman Jeffrey Epstein. Daar komt volgens Amerikaanse media uit naar voren dat twee vermeende minderjarige slachtoffers door de autoriteiten zijn gewaarschuwd dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan prostitutie en daar ook zelf vervolgd voor konden worden.

Meer dan 150 documenten die verband houden met de zedenzaak uit 2006 zijn openbaar gemaakt. Een onderzoeksjury stelde Epstein destijds in staat van beschuldiging voor één prostitutiegerelateerde aanklacht, waarbij ook niet werd verwezen naar de jonge leeftijd van de slachtoffers. De plaatselijke politiechef reageerde daar woedend op en droeg de zaak over aan de FBI.

In de vrijgegeven documenten staat informatie over verklaringen die voor de onderzoeksjury zijn afgelegd door betrokkenen bij de zaak. Zo kwam een rechercheur aan het woord die tal van vermeende minderjarige slachtoffers van de zakenman had gehoord. Ook getuigden twee minderjarigen die 14 en 16 geweest zouden zijn toen het misbruik begon.

Kritische vragen

Zowel de rechercheur als de jonge getuigen kregen kritische vragen van de aanklager. Die hield de meisjes voor dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan prostitutie. De agent werd verwijtend toegesproken omdat hij niet zou hebben doorgevraagd over wat een van de tieners met het geld deed dat ze van Epstein kreeg.

De toenmalige advocaat van een van de minderjarige getuigen spreekt daar bij ABC News schande over. Hij stelt dat aanklagers hun eigen getuigen ondermijnden omdat ze vervolging van Epstein destijds niet aandurfden. De multimiljonair beroofde zichzelf in 2019 in New York van het leven in een detentiecentrum. Hij was toen een verdachte in een andere zedenzaak met minderjarige slachtoffers.

Meer uit Buitenland

Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

2 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

3 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

3 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

3 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

4 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

5 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

6 uur geleden