Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank VS geeft oude Epstein-documenten vrij

Rechtbank VS geeft oude Epstein-documenten vrij

PALM BEACH (ANP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft documenten vrijgegeven over een zestien jaar oud strafrechtelijk onderzoek naar zakenman Jeffrey Epstein. Daar komt volgens Amerikaanse media uit naar voren dat twee vermeende minderjarige slachtoffers door de autoriteiten zijn gewaarschuwd dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan prostitutie en daar ook zelf vervolgd voor konden worden.

Meer dan 150 documenten die verband houden met de zedenzaak uit 2006 zijn openbaar gemaakt. Een onderzoeksjury stelde Epstein destijds in staat van beschuldiging voor één prostitutiegerelateerde aanklacht, waarbij ook niet werd verwezen naar de jonge leeftijd van de slachtoffers. De plaatselijke politiechef reageerde daar woedend op en droeg de zaak over aan de FBI.

In de vrijgegeven documenten staat informatie over verklaringen die voor de onderzoeksjury zijn afgelegd door betrokkenen bij de zaak. Zo kwam een rechercheur aan het woord die tal van vermeende minderjarige slachtoffers van de zakenman had gehoord. Ook getuigden twee minderjarigen die 14 en 16 geweest zouden zijn toen het misbruik begon.

Kritische vragen

Zowel de rechercheur als de jonge getuigen kregen kritische vragen van de aanklager. Die hield de meisjes voor dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan prostitutie. De agent werd verwijtend toegesproken omdat hij niet zou hebben doorgevraagd over wat een van de tieners met het geld deed dat ze van Epstein kreeg.

De toenmalige advocaat van een van de minderjarige getuigen spreekt daar bij ABC News schande over. Hij stelt dat aanklagers hun eigen getuigen ondermijnden omdat ze vervolging van Epstein destijds niet aandurfden. De multimiljonair beroofde zichzelf in 2019 in New York van het leven in een detentiecentrum. Hij was toen een verdachte in een andere zedenzaak met minderjarige slachtoffers.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: recht is sterker dan geweld, ook voor Groenland

NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.

2 uur geleden
VS spreken Denemarken volgende week over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.

3 uur geleden
Rubio: VS hebben stappenplan voor Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".

3 uur geleden
Voorzitter Huis VS spreekt van enkel diplomatie over Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.

5 uur geleden
Kremlin noemt inbeslagname tanker door VS in strijd met recht

MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.

5 uur geleden
Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

8 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

8 uur geleden