Rechtbank vonnist in zaak vergismoord Amsterdam-Osdorp
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam doet vrijdag uitspraak in de strafzaak tegen de 27-jarige Dominique K., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de vergismoord op Serdar Ay (33). Het slachtoffer werd op 20 oktober 2020 in de buurt van zijn huis in Amsterdam-Osdorp doodgeschoten. Het Openbaar Ministerie houdt K. ook verantwoordelijk voor een gewapende overval op een telecomwinkel in Alphen aan den Rijn, twintig dagen na de moord, en heeft achttien jaar cel tegen hem geëist.
In de bewuste nacht had Ay een auto geleend van een Amsterdamse crimineel om eten te halen. Deze man zou het eigenlijke doelwit zijn geweest. K. heeft volgens het OM een door hem aangeschaft en geactiveerd peilbaken onder de auto geplaatst. Op het apparaat is zijn DNA gevonden. K. heeft toegegeven dat hij het baken heeft gekocht en in werking heeft gesteld, maar hij ontkent dat hij het onder de auto heeft geplakt.
Ay zou met meerdere wapens zijn beschoten. Het OM hekelde de "gruwelijke onverschilligheid" waarmee de daders te werk zijn gegaan. Die "maakt deze moord extra wrang en beangstigend", aldus de officieren van justitie. "Het lenen van een auto om eten te halen voor zijn vrienden, is Serdar Ay die avond fataal geworden."
Bij de overval op de winkel in Alphen aan den Rijn bedreigden gemaskerde mannen medewerkers met een vuurwapen en werden onder meer 128 mobiele telefoons buitgemaakt. Meerdere politiemensen hebben K. als een van de daders herkend.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.
4 uur geleden