Rechtbank vonnist in zaak moordaanslag advocaat Schol
ALMELO (ANP) - De rechtbank in Almelo doet dinsdag uitspraak in de strafzaak tegen de twee mannen die worden verdacht van de moordaanslag op advocaat Philippe Schol. Hij werd op 6 november 2019 voor zijn huis in Gronau, vlak over de grens bij Enschede, op straat vijf keer beschoten vanuit een auto en overleefde ternauwernood. Het Openbaar Ministerie heeft tegen het duo celstraffen van 18 en 23 jaar geëist.
De moordpoging veroorzaakte een schokgolf - nog geen twee maanden voor de aanslag op Schol werd advocaat Derk Wiersum in Amsterdam doodgeschoten. "De rechtsstaat is hier in het geding", zei het OM eind januari bij de onderbouwing van de strafeisen. "We kunnen en mogen niet accepteren dat de rechtsstaat een kogelwerende jas moet dragen."
Verdachten zijn de 48-jarige Bert Jan ten V. en de 32-jarige Maikel T.T., beiden uit Hengelo. Ten V. hoorde de hoogste straf tegen zich eisen, omdat hij ook wordt verdacht van het beschieten van een sportschool in Losser een maand voor de aanslag op Schol. T.T. was daar niet bij.
Justitie ziet een verband tussen de aanslag op Schol en de beschieting van de sportschool. Een en ander zou te maken hebben met onder meer de afwikkeling van het faillissement van de sportschool. Schol trad op als curator en deed dat tevens bij faillissementen van verwante sportscholen. Bij beide geweldsincidenten is hetzelfde wapen gebruikt.
De twee verdachten kwamen een jaar na de aanslag op Schol in beeld, nadat nieuwe videobeelden waren opgedoken en een uitzending van Opsporing Verzocht tips opleverde. Het tweetal ontkent.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
19 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
19 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
19 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
20 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
22 uur geleden