Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank vonnist in zaak moordaanslag advocaat Schol

Rechtbank vonnist in zaak moordaanslag advocaat Schol

ALMELO (ANP) - De rechtbank in Almelo doet dinsdag uitspraak in de strafzaak tegen de twee mannen die worden verdacht van de moordaanslag op advocaat Philippe Schol. Hij werd op 6 november 2019 voor zijn huis in Gronau, vlak over de grens bij Enschede, op straat vijf keer beschoten vanuit een auto en overleefde ternauwernood. Het Openbaar Ministerie heeft tegen het duo celstraffen van 18 en 23 jaar geëist.

De moordpoging veroorzaakte een schokgolf - nog geen twee maanden voor de aanslag op Schol werd advocaat Derk Wiersum in Amsterdam doodgeschoten. "De rechtsstaat is hier in het geding", zei het OM eind januari bij de onderbouwing van de strafeisen. "We kunnen en mogen niet accepteren dat de rechtsstaat een kogelwerende jas moet dragen."

Verdachten zijn de 48-jarige Bert Jan ten V. en de 32-jarige Maikel T.T., beiden uit Hengelo. Ten V. hoorde de hoogste straf tegen zich eisen, omdat hij ook wordt verdacht van het beschieten van een sportschool in Losser een maand voor de aanslag op Schol. T.T. was daar niet bij.

Justitie ziet een verband tussen de aanslag op Schol en de beschieting van de sportschool. Een en ander zou te maken hebben met onder meer de afwikkeling van het faillissement van de sportschool. Schol trad op als curator en deed dat tevens bij faillissementen van verwante sportscholen. Bij beide geweldsincidenten is hetzelfde wapen gebruikt.

De twee verdachten kwamen een jaar na de aanslag op Schol in beeld, nadat nieuwe videobeelden waren opgedoken en een uitzending van Opsporing Verzocht tips opleverde. Het tweetal ontkent.

Meer uit Binnenland

Ziekenhuizen willen maatregelen tegen commerciële privéklinieken

UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).

4 uur geleden
Giro555-geld heeft 15 miljoen mensen in Turkije en Syrië bereikt

DEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.

4 uur geleden
Sint-Maarten vraagt Nederland financiële steun voor politiebureau

PHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.

9 uur geleden
Officieel warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline

HOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.

9 uur geleden
Onderzoek: omwonenden geitenstal krijgen vaker longontsteking

DEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.

10 uur geleden
Van Zanen over Tarwekamp: maatwerk, besluiten en tijd nodig

DEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.

13 uur geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel om drone

VOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.

14 uur geleden