Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank vonnist in zaak moordaanslag advocaat Schol

Rechtbank vonnist in zaak moordaanslag advocaat Schol

ALMELO (ANP) - De rechtbank in Almelo doet dinsdag uitspraak in de strafzaak tegen de twee mannen die worden verdacht van de moordaanslag op advocaat Philippe Schol. Hij werd op 6 november 2019 voor zijn huis in Gronau, vlak over de grens bij Enschede, op straat vijf keer beschoten vanuit een auto en overleefde ternauwernood. Het Openbaar Ministerie heeft tegen het duo celstraffen van 18 en 23 jaar geëist.

De moordpoging veroorzaakte een schokgolf - nog geen twee maanden voor de aanslag op Schol werd advocaat Derk Wiersum in Amsterdam doodgeschoten. "De rechtsstaat is hier in het geding", zei het OM eind januari bij de onderbouwing van de strafeisen. "We kunnen en mogen niet accepteren dat de rechtsstaat een kogelwerende jas moet dragen."

Verdachten zijn de 48-jarige Bert Jan ten V. en de 32-jarige Maikel T.T., beiden uit Hengelo. Ten V. hoorde de hoogste straf tegen zich eisen, omdat hij ook wordt verdacht van het beschieten van een sportschool in Losser een maand voor de aanslag op Schol. T.T. was daar niet bij.

Justitie ziet een verband tussen de aanslag op Schol en de beschieting van de sportschool. Een en ander zou te maken hebben met onder meer de afwikkeling van het faillissement van de sportschool. Schol trad op als curator en deed dat tevens bij faillissementen van verwante sportscholen. Bij beide geweldsincidenten is hetzelfde wapen gebruikt.

De twee verdachten kwamen een jaar na de aanslag op Schol in beeld, nadat nieuwe videobeelden waren opgedoken en een uitzending van Opsporing Verzocht tips opleverde. Het tweetal ontkent.

Meer uit Binnenland

Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

2 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

4 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

6 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

7 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

7 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

8 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

9 uur geleden