Rechtbank vonnist in zaak 'jihadbruid' Angela B.
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam doet vrijdag uitspraak in de strafzaak tegen 'jihadbruid' Angela B. (26), die volgens het Openbaar Ministerie zes jaar deel heeft uitgemaakt van terreurorganisatie Islamitische Staat (IS). De tot de islam bekeerde B., afkomstig uit Soest, reisde in 2014 af naar Syrië en is getrouwd geweest met drie IS-kopstukken.
"Ze was een echte IS-vrouw, precies zoals de moordende en nietsontziende organisatie ze nodig had", zo omschreef het OM haar bij de onderbouwing van de eis van zes jaar cel, de hoogste tegen een jihadbruid tot nu toe in Nederland.
B. zou via social media jonge vrouwen in Nederland hebben geronseld om naar het kalifaat te komen en bood wapens aan in een chatgroep, stelt justitie. Na de val van het kalifaat belandde ze in een kamp voor IS-vrouwen. B. ontsnapte en keerde via het consulaat in Turkije met haar zoontje terug in Nederland. Sindsdien zit ze vast.
B. heeft onder meer verklaard dat zij "onbewust" heeft deelgenomen aan IS en dat zij meerdere mislukte vluchtpogingen heeft ondernomen. Volgens het OM geeft B. daarmee een valse voorstelling van zaken en is zij "vol overtuiging" naar Syrië gegaan, om de gewapende strijd daar te steunen. "Uit niets blijkt dat ze afstand heeft genomen", aldus het OM.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
12 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
13 uur geleden