Rechtbank vonnist in zaak hoofdverdachte Zeeuwse zedenzaak
MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg doet maandag uitspraak in de zaak tegen de 47-jarige Pascal P. uit het Zeeuwse Aardenburg, die wordt verdacht van onder meer jarenlang seksueel misbruik van de minderjarige dochters van zijn vriendin. Het Openbaar Ministerie heeft zes jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de man.
"Als ik het zelf niet allemaal gelezen zou hebben, zou ik het niet geloven", zei de officier van justitie bij de onderbouwing van zijn strafeis. P. vergreep zich volgens het OM stelselmatig aan de meisjes, vanaf hun achtste levensjaar. Later liet hij hen ook door andere mannen misbruiken, op parkeerplaatsen in Zeeland en in Belgische parenclubs. Hij zou ook vriendinnetjes van de meisjes hebben misbruikt.
De moeder van de kinderen, de 44-jarige Tanja D. uit Terneuzen, is volgens het OM medeschuldig aan het misbruik. Zij zou het hebben gefaciliteerd en hebben verzuimd haar dochters te beschermen. Het OM omschreef de verbintenis tussen P. en D. als "een zieke relatie". P. is eerder veroordeeld voor kindermisbruik.
De strafzaak tegen D. heeft vertraging opgelopen door een inmiddels afgewezen wrakingsverzoek. De vrouw kampt met medische problemen, die de rechtbank volgens haar advocaat onvoldoende zou hebben onderkend. De zaak tegen de vrouw wordt in 2021 voortgezet.
Meer uit Binnenland
ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
31 minuten geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
57 minuten geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
2 uur geledenATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.
3 uur geleden