Rechtbank vonnist in zaak dodelijke 'pedojacht' Arnhem
ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem doet dinsdag uitspraak in de zaak tegen een groep jongeren die onder meer betrokken zou zijn geweest bij de fatale mishandeling van een 73-jarige man. Het gaat om een groep zogeheten 'pedojagers'.
Het slachtoffer werd op 28 oktober vorig jaar in Arnhem door vijf jongens aangevallen nadat hij online een afspraak met een minderjarige had gemaakt. Op beelden die door een van de verdachten zijn gemaakt, is te zien hoe de groep achter het slachtoffer aan rent. Drie van de jongens zouden hebben getrapt en geslagen.
Het Openbaar Ministerie eiste achttien maanden cel tegen de enige meerderjarige verdachte, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Tegen twee minderjarige jongens is twaalf en vijftien maanden jeugddetentie geëist, waarvan enkele maanden voorwaardelijk. Twee andere jongens hoorden werkstraffen eisen.
Het OM heeft de groep vervolgd op verdenking van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel met dodelijk gevolg. Voor doodslag ontbreekt volgens het OM het bewijs, omdat onduidelijk is gebleven of en hoe hard tegen het hoofd van het op de grond liggende slachtoffer is geschopt.
Uit het onderzoek naar de dood van de bejaarde man is gebleken dat de groep in wisselende samenstelling vaker op 'pedojacht' is geweest. De politie hield in verband met tien incidenten in totaal tien verdachten aan. Het OM heeft werkstraffen geëist tegen tegen twee minderjarigen die bij enkele mishandeling betrokken zijn geweest. Eén jongen is reeds vrijgesproken, twee anderen wachten nog op hun berechting.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof heeft woensdag de 34-jarige Syriëganger Hasna A. uit Enschede veroordeeld tot negen jaar cel. Het Openbaar Ministerie had in hoger beroep tien jaar cel geëist, gelijk aan het vonnis van de rechtbank in 2024.
50 minuten geledenBREDA (ANP) - De 49-jarige man die in december in zijn woning in Moergestel zou hebben geprobeerd zijn twee jonge kinderen te vermoorden, leed al ruim een half jaar aan slapeloosheid en verkeerde mogelijk in een psychose toen hij het geweld pleegde. Dat zegt zijn advocaat.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zaten 2170 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat is het hoogste aantal sinds 23 oktober 2024, anderhalf jaar geleden. Volgens opvangorgaan COA zitten alle opvanglocaties in het land vol. Mede daardoor blijft de organisatie gebruikmaken van de opvanglocaties in Hardenberg en Epe, ook al hadden die al moeten sluiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar gezamenlijk bijna 6 procent meer uit te geven dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentebegrotingen voor 2026. De begrote uitgaven voor 2026 zijn 84,6 miljard euro, zo'n 4,6 miljard meer dan in 2025.
6 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.
11 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
21 uur geleden