Rechtbank vonnist in zaak dodelijke 'pedojacht' Arnhem
ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem doet dinsdag uitspraak in de zaak tegen een groep jongeren die onder meer betrokken zou zijn geweest bij de fatale mishandeling van een 73-jarige man. Het gaat om een groep zogeheten 'pedojagers'.
Het slachtoffer werd op 28 oktober vorig jaar in Arnhem door vijf jongens aangevallen nadat hij online een afspraak met een minderjarige had gemaakt. Op beelden die door een van de verdachten zijn gemaakt, is te zien hoe de groep achter het slachtoffer aan rent. Drie van de jongens zouden hebben getrapt en geslagen.
Het Openbaar Ministerie eiste achttien maanden cel tegen de enige meerderjarige verdachte, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Tegen twee minderjarige jongens is twaalf en vijftien maanden jeugddetentie geëist, waarvan enkele maanden voorwaardelijk. Twee andere jongens hoorden werkstraffen eisen.
Het OM heeft de groep vervolgd op verdenking van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel met dodelijk gevolg. Voor doodslag ontbreekt volgens het OM het bewijs, omdat onduidelijk is gebleven of en hoe hard tegen het hoofd van het op de grond liggende slachtoffer is geschopt.
Uit het onderzoek naar de dood van de bejaarde man is gebleken dat de groep in wisselende samenstelling vaker op 'pedojacht' is geweest. De politie hield in verband met tien incidenten in totaal tien verdachten aan. Het OM heeft werkstraffen geëist tegen tegen twee minderjarigen die bij enkele mishandeling betrokken zijn geweest. Eén jongen is reeds vrijgesproken, twee anderen wachten nog op hun berechting.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
2 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
2 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
3 uur geleden