
Rechtbank vonnist in strafzaak rond rellen Eritreeërs in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag doet uitspraak in de strafzaak tegen drie mannen, die worden verdacht van betrokkenheid bij de hevige rellen in Den Haag op 17 februari. Honderden Eritreeërs protesteerden tegen een bijeenkomst van een andere groep, regeringsgetrouwe Eritreeërs in een zalencentrum aan de Fruitweg. De demonstratie ontaardde in een veldslag met de politie.
De ongeregeldheden leidden tot 750.000 euro schade. Auto's en een touringcar gingen in vlammen op. Tientallen politiemensen deden aangifte. Velen van hen zeiden niet eerder zulk heftig geweld te hebben meegemaakt. In het zalencentrum waren ook een bruiloft en een ander feest gaande toen de honderden relschoppers het pand belaagden; er bevonden zich ongeveer 1500 mensen binnen.
Het Openbaar Ministerie heeft 4,5 jaar gevangenisstraf geëist tegen de hoofdverdachte 48-jarige Johannes A., die een leidende en opruiende rol zou hebben gespeeld. Volgens het OM heeft A. zich ook onder meer schuldig gemaakt aan opruiing rond vergelijkbare ongeregeldheden in Duitsland in 2023. Hij zou een van de leiders en oprichters zijn van de Brigade Nhamedu, een groepering die strijdt tegen het regime in Eritrea en de aanhangers daarvan in Europa.
In juli veroordeelde de rechtbank tien andere verdachten tot maximaal twaalf maanden cel, waarvan een deel voorwaardelijk. In oktober en begin volgend jaar zullen nog zo'n twintig verdachten van de rellen terechtstaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n 250 mensen voerden donderdag actie bij de Tweede Kamer, waar een Gaza-debat plaatsvond. De demonstranten willen dat de Nederlandse politiek in actie komt tegen het geweld in de Gazastrook.
1 uur geledenDE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De bel die Maarten van Rossem 12,5 jaar heeft gebruikt in kijkcijferhit De Slimste Mens heeft een plek gekregen in de collectie van het Instituut Beeld & Geluid in Hilversum.
8 uur geleden