Rechtbank vonnist in strafzaak 'Rico de Chileen'
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank doet maandag in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol uitspraak in de strafzaak tegen de 47-jarige Richard R., beter bekend als Rico de Chileen. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hem van het leiden van een bende die liquidaties pleegde, op grote schaal in cocaïne handelde en misdaadgeld witwaste. Half maart eiste het OM veertien jaar cel tegen R.
R. heeft volgens het OM een crimineel driemanschap gevormd met Ridouan Taghi en Naoufal 'Noffel' F. Taghi staat momenteel als hoofdverdachte terecht in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, F. is inmiddels tot levenslang veroordeeld voor het organiseren van een liquidatie in Almere.
Amsterdammer R. is in oktober 2017 in zijn geboorteland Chili aangehouden en een half jaar later aan Nederland uitgeleverd. Hij ontkent de beschuldigingen en zegt dat justitie een "trofee" van hem heeft gemaakt. Het OM bereidt een tweede strafzaak tegen hem voor, waarin hem concrete moordopdrachten zullen worden aangewreven.
De bewijsvoering tegen R. leunt vooral op een grote hoeveelheid ontsleutelde cryptoberichten, waaruit volgens het OM blijkt dat R. en Taghi koelbloedig over leven en dood beschikten. Het tweetal zou een dodenlijst aan het afwerken zijn geweest. R. zou de ambitie hebben gehad de top van de cocaïnehandel te bereiken, meent het OM, en was bereid iedereen uit de weg te ruimen die hem daarbij in de weg stond.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
8 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
18 uur geleden