Rechtbank vonnist in moordzaak Hooge Zwaluwe
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda velt woensdag het vonnis in de zaak tegen vier Belgen, die worden verdacht van het doodschieten van de Amsterdamse No Surrender-captain Brian Dalfour (47) en de Macedoniër Muljaim Nadzak (34). Het tweetal werd gedood tijdens een confrontatie in een vakantiehuis in Hooge Zwaluwe, in oktober 2015.
Een afgesproken cocaïnedeal bleek een val te zijn die door de beide slachtoffers zou zijn opgezet. Het vuurwapengeweld was zelfverdediging, concludeerde het Openbaar Ministerie. De Belgen zouden 15 kilo coke kopen. Dalfour en Nadzak probeerden hen van hun geld te beroven.
De exacte gebeurtenissen in het huisje zijn onduidelijk gebleven. Volgens het OM is niet bewezen dat de Belgen zelf wapens hadden meegenomen. Een van hen is van dichtbij in de rug geschoten. Dat geweld was zo excessief en potentieel dodelijk dat de Belgen het recht hadden zich te verdedigen, meent het OM. Justitie eiste daarom ontslag van rechtsvervolging tegen het viertal. Hun advocaten prezen justitie om deze "moedige" kijk op de zaak.
Voor een vijfde Belgische verdachte heeft het OM vrijspraak gevraagd. Tegen de enige Nederlandse verdachte, de contactpersoon tussen beide groepen, eiste justitie drie jaar cel. Hij zou hebben geweten van het roofplan.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder gaat het om tientallen demonstranten. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
6 uur geleden